2 червня 2017 року в Одесі відбувся ІІІ щорічний форум Української академії медіації «Медіація і право»

DSCN1426

Захід був організований Українською академією медіації і Радою адвокатів Одеської області за підтримки Німецького фонду міжнародного правового співробітництва IRZ.

Форум «Медіація і право» був присвячений обговоренню питань у сфері альтернативного вирішення спорів за допомогою медіації з безпосереднім залученням фахівців у галузі права (суддів, адвокатів, нотаріусів, юристів та науковців).

Вітаючи учасників форуму, заступник голови Ради адвокатів Одеської області Андрій Костін, зокрема, сказав, що суспільство нині гостро потребує процедур примирення, а подібні заходи, які збирають досвідчених спікерів, у тому числі й європейського рівня,  і зацікавлених місцевих правників, покликані прискорити процес становлення інституту медіації в Україні.

Метою форуму стало створення платформи для отримання та поглиблення знань про позасудове вирішення конфліктів за допомогою медіації (переговорів), про розвиток медіації в Україні і у європейських державах та її застосування на практиці (особливості роботи адвоката-медіатора, судова медіація: досудове врегулювання спору суддею або ініціювання\рекомендація суддею процедури медіації, медіація під час судового провадження, медіація у різних сферах правовідносин та інші питання), а також для обміну досвідом між юристами, які практикують медіацію.

DSCN1430

Доповідачами на Форумі під час трьох сесій виступили європейські (Німеччина, Австрія) та українські експерти у галузі права та медіації, як от:  Луїза Романадзе, к.ю.н., адвокат, медіатор, віце-президент Української академії медіації (м. Одеса); Едгар Ізерманн, президент Вищого суду землі у м. Брауншвейг (у відставці)- (Нижня Саксонія, Німеччина); Ольга Тютюн, юрист, сертифікований бізнес-медіатор, тренер з медіації (м. Київ); Міхаель Кальде, віце-президент Суду землі у м. Ґеттінґен (Нижня Саксонія, Німеччина); Володимир Зубар, к.ю.н., адвокат, керуючий партнер АО “ЮРЛАЙН” (м. Одеса); Карін Ґмайнер, адвокат, медіатор, Collaborative Lawyer, президент Адвокатської Спілки Медіації і кооперативної поведінки (AVM)- (м. Відень, Австрія), інші доповідачі.

Всі учасники форуму отримали сертифікати, а адвокати отримали сертифікати із підвищення кваліфікації.

DSCN1428

*Медіація (англ. mediationпосередництво) — вид альтернативного врегулювання спорів, метод вирішення спорів із залученням посередника (медіатора), який допомагає сторонам конфлікту налагодити процес комунікації і проаналізувати конфліктну ситуацію таким чином, щоб вони самі змогли обрати той варіант рішення, який би задовольняв інтереси і потреби усіх учасників конфлікту.

На відміну від формального судового чи господарського процесу, під час медіації сторони доходять згоди самі — медіатор не приймає рішення за них.