24 червня 2016 року в актовій залі Апеляційного суду Одеської області (вул. Гайдара, 24-а) пройшов Одеський Міжнародний судовий форум

II КОНСТИТУЦІЙНИЙ ПОЛІЛОГ проходив під гаслом: «Судова реформа: важливий крок у правильному напрямку. Що далі?».

2 червня 2016 року парламент України зробив важливий крок на шляху до всеосяжної реформи системи правосуддя – з переважною більшістю голосів ухвалив зміни до Конституції України в частині правосуддя. Ці зміни спрямовані на створення надійної та професійної судової системи за рахунок зниження політичного втручання в діяльність судів і забезпечення відкритої і конкурентної процедури добору суддів. Конституційні зміни підтримані європейськими та міжнародними партнерами України і повинні наблизити країну до європейських стандартів і цінностей.

Проте, ефективність нових положень залежить від їх реалізації відповідно до законів. Що потрібно, щоб домогтися конкретних результатів? Які законодавчі акти необхідно прийняти? Які конституційні норми містять ризик неправильного тлумачення? Які рекомендації з боку Ради Європи, Венеціанської комісії можуть допомогти втілити зміни до Конституції? Чи можуть зміни в Конституцію дати імпульс для інших необхідних змін, таких як децентралізація і реформа в галузі прав людини?

Координатор проектів ОБСЄ в Україні, Асоціація розвитку суддівського самоврядування України, Асоціація правників України, Проект Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» та Democracy Reporting International (DRI) запросили українських суддів, адвокатів та правників обговорити разом з членами Конституційної комісії, міжнародними експертами, активістами громадянського суспільства та представниками засобів масової інформації наступні кроки для реалізації конституційних змін.

На відкритті форуму його учасників вітали: Олександр Водянніков, національний радник з юридичних питань, керівник відділу верховенства права Координатора проектів ОБСЄ в Україні; Володимир Кравчук, президент Асоціації розвитку суддівського самоврядування України, суддя Львівського окружного адміністративного суду; Богдан Нагайло, керівник проекту DRI (Україна); Юрій Сергєєв, голова відділення Асоціації правників України в Одеській області; Андрій Костін, заступник голови Ради адвокатів Одеської області; Григорій Колесніков, голова Апеляційного суду Одеської області.

Під час форуму його учасники обговорили такі питання: актуальні проблеми в діяльності Ради суддів України; розвиток суддівського самоврядування в Україні; актуальні проблеми в діяльності ВККС; проблеми судової влади, виконання судових рішень в Одеській області; особливості дисциплінарної відповідальності адвокатів за зверненнями суддів тощо.

Заступник голови Ради адвокатів Одеської області Андрій Костін взяв активну участь у дискусіях, які виникали під час заходу.

Для тих, хто не зміг взяти участь у заході, пропонуємо нарізку відео з місця подій http://www.ustream.tv/channel/odessa-city-reports

Програма форуму

 

****Конференція є частиною ІІ Конституційного полілогу, організованого Democracy Reporting International (DRI), Координатором проектів ОБСЄ в Україні, Асоціацією розвитку суддівського самоврядування України, Асоціацією правників України та проектом Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні». DRI організовує конференцію у рамках проекту “Поза Києвом: Розвиток компетенції акторів змін у регіонах України, як сприяти ключовим політичним реформам”, що впроваджується DRI у співпраці з Інститутом міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Проект фінансується Міністерством закордонних справ Німеччини.