29 квітня 2017 року відбувся семінар із підвищення кваліфікації для адвокатів Одеської області, організований і проведений Радою адвокатів Одеської області спільно з Комітетом з питань кримінального права і процесу та Комітетом захисту професійних прав адвокатів та реалізації гарантій адвокатської діяльності Ради адвокатів Одеської області

Програмою заходу було передбачено висвітлення низки актуальних питань, пов’язаних із різними сферами здійснення адвокатської діяльності, які учасники семінару представили у своїх доповідях.

Доповідачами від Комітету захисту професійних прав адвокатів та реалізації гарантій адвокатської діяльності Ради адвокатів Одеської області виступили голова Комітету Козлов О.О. та члени Комітету – Семенов В.І. і Пономаренко Д.В.

Адвокат Козлов О.О. у своїй доповіді на тему: «Проблемні питання при складанні протоколів про адміністративні правопорушення по ст.212-3 КУпАП» окреслив найбільш специфічні аспекти притягнення посадових осіб до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 212-3 КУпАП, а також окреслив фактори, які негативно впливають на процедуру відновлення порушеного права адвоката на інформацію.

Адвокат Семенов В.І. представив доповідь на тему: «Порядок дій адвоката при проведенні у нього обшуку», якою було порушено питання щодо попередньої підготовки адвокатів своїх робочих місць до обшуку та важливості зберігання документів, які становлять адвокатську таємницю, виключно  в адвокатському досьє. Особливо доповідач наголосив на обов’язковій присутності представника Ради адвокатів Одеської області при проведенні обшуків у офісах або іншому володінні адвокатів, вимога  стосовно чого виписана у Законі України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» і Кримінальному процесуальному кодексі України.

Адвокат Пономаренко Д.В. розглянув тему «Недопустимості доказів в кримінальному процесі», зазначивши необхідність обов’язкового звернення уваги суду на питання  допустимості чи недопустимості доказів та доцільність визнання доказів недопустимими не тільки під час судового розгляду, а й на стадії досудового розслідування під час розгляду слідчим суддею клопотань сторони обвинувачення.

Крім цього, розповідач привів відповідні приклади ситуацій, коли докази є недопустимими, зокрема при проведенні огляду транспортного засобу і вилучення речей з нього, за відсутності відповідної ухвали слідчого судді.

Учасники семінару обмінялися думками стосовно прослуханих доповідей.

IMG_0479IMG_0478