30 червня 2021 року Радою адвокатів Одеської області за ініціативи і безпосередньої участі членів Комітету з медіації та інших видів альтернативного врегулювання спорів РАОО та за організаційної підтримки Комітету підвищення кваліфікації РАОО проведено захід із підвищення кваліфікації адвокатів під назвою “Медіація у адвокатській практиці”

 
Попри 1000 зареєстрованих учасників, трьохгодинний захід зібрав у конференції платформи Zoom близько 650 адвокатів з усіх регіонів України, які мали можливість не тільки отримати 3 залікові бали для підвищення кваліфікації (зокрема 1 – з адвокатської етики), але й здобути корисну інформацію та актуальні приклади про застосування медіації у адвокатській практиці як в Україні, так і поза її межами.
Урочисто відкрив захід адвокат, голова Ради адвокатів Одеської області, Заслужений юрист України Бронз Йосип Львович, який наголосив на важливості застосування медіації та альтернативних способів вирішення спорів в адвокатській діяльності, а також розповів присутнім про Комітет з медіації та інших видів альтернативного врегулювання спорів при Раді адвокатів Одеської області та його роботу.
 
На заході для адвокатів виступали три спікерки-адвокатеси та медіаторки.
Так, секретар Ради адвокатів Одеської області, сімейна медіаторка Української академії медіації, членкиня Асоціації сімейних медіаторів України, фахівчиня з питань відновного правосуддя, авторка і викладачка курсів з медіації, що впроваджуються в Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова, к.ю.н. Кармазіна Катерина Юріївна розкрила питання медіації як cross-sell напрямку адвокатської практики, визначила поняття і значення терміну “cross-sell”, а також розповіла про національну стратегію у сфері прав людини та її вплив на розвиток медіації. Катерина Юріївна звернула увагу й на зміст ст.ст. 8-11 Правил адвокатської етики як натяк на застосування медіації, а також відповіла на ключове запитання: «Чи є робота для адвоката/юриста в медіації?».
Президентка Української академії медіації, національна експертка з медіації Проєкту ЄС “Право-   Justice”, співаторка проєктів Закону України “Про медіацію”, к.ю.н., доцент, доцентка кафедри господарського права та процесу Національного університету “Одеська юридична академія”, Заслужений юрист України Романадзе Луїза Джумберівна розповіла про супровід клієнта в процедурі медіації, визначила сутність, особливості, принципи, стадії медіації, продемонструвала простір та переваги для роботи адвоката в процедурі медіації. Луїза Джумберівна окреслила особливості роботи адвоката в процедурі медіації з урахуванням Правил адвокатської етики, а також зупинилась на питанні про поєднання ролей адвоката та медіатора.
Членкиня Ради директорів та керівниця напрямку сімейної медіації Одеської обласної групи медіації, експертка Громадської організації «Громадський центр правосуддя», членкиня Комітету Асоціації правників України з цивільного, сімейного та спадкового права та комітету з медіації Дрішлюк Олена Павлівна у своїй доповіді сфокусувалась на тематиці практичного погляду адвоката та медіатора стосовно визначення місця проживання дитини та участі батьків у її вихованні, розповіла про законодавчу базу, судову практику, проблеми при розгляді відповідних справ в суді та вирішення таких спорів за допомогою медіації. Олена Павлівна на прикладах продемонструвала користь та можливості медіації при вирішенні сімейних справ та розвіяла основні міфи про медіацію.
 
Тема заходу викликала жвавий інтерес в адвокатському середовищі, а тому спікерки ще близько години після завершення заходу відповідали на запитання стосовно застосування медіації, які виникали в учасників упродовж заходу.
Рада адвокатів Одеської області вдячна доповідачкам за проведення цікавого та корисного заходу, а його учасницям та учасникам – за увагу та активний зворотній зв’язок!
 
Щоб отримати матеріали заходу натисніть ТУТ.