Лист-звернення Міжнародного інституту державотворчих та економічних стратегій до громадських об’єднань адвокатів України,  областей, адвокатських організацій, адвокатів стосовно впровадження  інноваційних інструментів в судочинство  України та їх використання адвокатами України

Громадським об’єднанням адвокатів України,   областей, адвокатським организаціям, адвокатам

Раді адвокатів Одеської області

Про впровадження  інноваційних інструментів в судочинство  України та їх використання адвокатами України

З приємністю повідомляємо, що в складі Міжнародного Інституту державотворчих та економічних стратегій діють підрозділи, які допомагають адвокатам вигравати справи, а судам виносити законні, обґрунтовані та справедливі рішення. Серед таких підрозділів для адвокатів найбільш витребуваними є:

  1. Центр наукової експертизи. Науковці, відповідно до Закону України “Про наукову і науково-технічну експертизу”, на замовлення  зацікавленої особи,  системно досліджують ситуацію  відповідно до Конституції України, національного та міжнародного законодавства, принципів права (справедливості, добросовісності, розумності, моральних засад суспільства тощо), судової практики, в т.ч. Європейського суду, а також доказову базу по справі; з наукового погляду аналізують попередні рішення судів, органів державної влади та місцевого самоврядування. Практично завжди суди підтримують правову позицію науковців, викладену у Висновку наукової експертизи.Важливо, що експертні висновки, залежно від особливостей справи та питань зацікавленої особи, крім правових оцінок, охоплюють також аналіз фінансово-економічних, управлінських, морально-етичних, а за потреби і політичних питань, особливо по справам за участю влади (наприклад, владою за несправедливого вирішення справи завдана шкода Україні як правовій і соціальній державі; компрометація посадовою особою влади, як органу служіння народу і т.д.).
  1. Центр психолого-правових досліджень та наукової експертизи моральної шкоди. Проводить експертизи з обґрунтуванням грошового еквіваленту моральної шкоди. Фізичний біль та пов’язані з ним страждання, душевні страждання, приниження честі та гідності, ділової репутації, які особа зазнає у зв’язку з протиправною поведінкою до неї, її близьких, належного їй майна, мають місце майже по кожній ситуації, що стає предметом розгляду в суді. З іншого боку, це найслабкіша частина судочинства. Переважно моральна шкода особі судом не встановлюється. В рідкісних випадках вона визначається в мізерному грошовому еквіваленті. Про моральну відповідальність перед особою держави майже не йдеться. У нас по іншому. Наприклад, Європейському суду ми надали висновок, в якому обґрунтували, що інваліду-“чорнобильцю” завдана моральна шкода в розмірі 50 000 євро (підстава – до цього часу не виконано рішення суду за 2012 р. щодо виплати йому підвищеної пенсії).

Наукові експертизи (п. п. 1, 2 цього листа) проводяться на замовлення зацікавленої особи (без ухвали суду) і додаються до матеріалів справи.

  1. Служба медіаторів і третейський суд. Ці форми вирішення конфліктних ситуацій дозволяють сторонам заощадити час, кошти, запобігти нервово-психічним втратам, а часом зберегти нормальні особисті чи навіть ділові відносини зі стороною спору.

В складі нашого Інституту діє Школа вищої професійної майстерності юриста (адвоката). Проводяться одноденні (лекції) або триденні заняття (лекції, майстер-класи, підготовка процесуального документу по реальній справі адвоката). Запрошуємо бажаючих.

Просимо орієнтувати про наші можливості адвокатів та адвокатські організації.

З повагою

Перець Василь  Іванович,

директор Інституту, науковий експерт, професор ВНЗ, Генеральний суддя Українського козацтва.

Електр. пошта:  perez_vi@ukr.net