Олег Бучко – переможець ІV адвокатського турніру з настільного тенісу

16 березня 2019 року відбувся черговий, ІV турнір з настільного тенісу Ради адвокатів Одеської області, в якому взяли участь адвокати – найвірніші любителі цього захоплюючого виду спорту.
Захід проходив у новому  залі европейського рівня тенісного клубу “Еволюшн”.
Рівень підготовки учасників турніру вразив. Безперечно, вони не гаяли часу між турнірами і напрацьовували свою майстерність.
Місця у турнирній таблиці розподілилися наступним чином:
7 місце виборов Артмін Владлен.
6 місце – Головатюк Іван
5 місце – Федорончук Ігор
4 місце – Янковський Руслан
3 місце –  Форманюк Вікторія
2 місце – Маковецький Сергій
1 місце заслужено отримав Бучко Олег.
Вітаємо переможців і всім бажаємо долучатися до спорту і перемагати не лише на судових процесах!
nnnnnn

Цікаві факти про настільний теніс

Настільний теніс – одна з найбільш популярних і доступних розваг сьогодні. Напевно, кожен хоч раз пробував в ньому свої сили. Але так чи багато ми знаємо про захоплюючу спортивну гру?

Ось лише кілька цікавих фактів:

  • Друга назва, «пінг-понг», з’явилася порівняно недавно, в 1901-му році. Причина дуже проста: саме такі звуки видає м’ячик, коли вдаряється об ракетку, а потім – об поверхню столу.

  • Перше офіційне змагання – лондонський чемпіонат, який пройшов в кінці 1900-го року на території Вестмінстерського абатства. Турнір – наочне підтвердження популярності гри. Брало участь в ньому близько 300 гравців.

  • Ще на стінах імператорського китайського Літнього палацу збереглися середньовічні картини, на яких зображена гра, що нагадує сучасний настільний теніс.

  • За стандартний п’ятисетовий матч гравець пробігає в середньому близько 4-7 км. Саме тому навіть така настільна розвага – цілком серйозне кардіонавантаження. В процесі жвавої гри гравець іноді витрачає більше енергії, ніж в баскетболі.

  • Швидкість м’яча може досягати 170 км/год, а обертання – до 170 обертів в секунду.

  • Найтитулованіший гравець – Віктор Барна, у якого 15 світових титулів чемпіона. Найвідоміша спортсменка – Марія Медянскі, з 12 світовими першостями.

  • Найтриваліша зареєстрована партія відбулася в США в 1979-му році і тривала 101 годину, 1 хвилину і 1 секунду. Найтриваліша партія між поодинокими гравцями тривала 143 години 46 хвилин.

  • Ще один рекорд в 1983-му році в тих же США поставили Рік Бауліг і Річард де Вітт, любителі, які протягом 10 годин і 9 хвилин перебивали м’яч без єдиної помилки.

  • Рекордсмени за кількістю літніх Олімпійських ігор, в яких вони брали участь – Йорген Перссон, Жан-Мішель Сеев і Зоран Приморац, кожен – по 7 разів.

  • У 1958-му році національний чемпіонат Ямайки виграла 8-річна тенісистка Джей Фостер.

  • Найвідоміший європейський чемпіон – Ян-Уве Вальднер, якого прозвали Моцартом настільного тенісу. Займатися він почав з 6 років, а вже в 9 став чемпіоном Швеції в своїй категорії.

Настільний теніс на практиці

Настільний теніс – це не тільки весело і цікаво. Регулярні заняття мають відразу кілька цілком реальних переваг:

  • Зір. Настільний теніс – дуже гарна вправа при короткозорості, далекозорості і в процесі реабілітації після хірургічного втручання. Під час тренувань очі постійно фокусуються на рухомому м’ячі, що краще будь-якої зарядки. Також це хороша профілактика для всіх, хто постійно працює за комп’ютером.

  • Реакція. Настільний теніс відмінно розвиває реакцію, концентрацію, спритність, пластику і координацію рухів. Такі тренування є в програмі спортсменів, чия сфера ніяк не пов’язана з тенісом. Наприклад, у програмі боксера Віталія Кличка.

  • Кардіо. Активна і рухлива гра зміцнює серцево-судинну систему, а разом з нею – дихальну систему і м’язи ніг. Також пінг-понг підвищує витривалість, сприяє розвитку дрібної моторики, тренує координацію, вправність  і руки.

Інформацію підготувала Голова комітету з питань культури, туризму. спорту і соціальної підтримкт адвокатів Ради адвокатів Одеської області Світлана Адабаш.