Звернення в.о. голови РАОО Олени Джабурія до адвокатів Одеської області

Шановні колеги!

            Звертаюся до кожного з Вас з надією на розуміння та власну самосвідомість.

            24.02.2022 року на території України запроваджено режим воєнного стану, обумовленого військовою агресією Російської Федерації по відношенню до нашої держави.

            На даний час відкрито спеціальний рахунок для збору коштів на підтримку Збройних сил України: UA8430000100000047330992708.

            03.03.2022 року Верховним Судом підготовлено лист «Щодо окремих питань здійснення кримінального провадження в умовах воєнного стану».

            Згідно п. 10 даного Листа: «Слідчим суддя (суду) необхідно зважати на обставини воєнного стану та, за наявності необхідних для цього підстав, за клопотанням підозрюваного доречно ухвалювати рішення про зміну запобіжного заходу у вигляді застави на особисте зобов’язання, якщо відповідне клопотання обґрунтовується бажанням використати кошти, передані в заставу, для їх подальшого внесення на спеціальні рахунки Національного банку України для цілей оборони України».

            З огляду на викладене, пропоную адвокатам Одеської області, які мають клієнтів відносно яких на теперішній час діє міра запобіжного заходу у вигляді застави, розглянути можливість звернення до суду з клопотанням про зміну запобіжного заходу з застави на особисте зобов’язання, з одночасним вирішенням питання звернення застави на спеціальний рахунок Національного банку України для цілей оборони.

На даний момент активно формується судова практика щодо ухвалення подібних рішень.

           З питаннями та роз’ясненнями щодо порядку оформлення процесуальних документів звертайтеся до адвоката Стоянова Миколи Михайловича, тел.:  050-39-19-121

            Розраховую на розуміння та підтримку.

            З повагою,

            в.о. голови Ради адвокатів Одеської області

            Джабурія О.О.                                                                                            05.03.2022