28 серпня 2021 року у Раді адвокатів Одеської області відбувся акредитований ЦА ВША НААУ захід із підвищення кваліфікації адвокатів «Особливості роботи адвоката у справах, пов’язаних з домашнім насильством»

Безоплатний захід для адвокатів регіону проведено  Комітетом з конституційного правосуддя та прав людини РАОО та за організаційної підтримки Комітету підвищення кваліфікації РАОО.
Офіційно відкрив захід та наголосив на актуальності його теми голова Ради адвокатів Одеської області Йосип Львович Бронз. Модератором заходу виступила секретар Ради, заступниця голови Комітету з конституційного правосуддя та прав людини РАОО Катерина Юріївна Кармазіна.
 
Першою виступила адвокатка, експертка Ради Європи Юлія Олександрівна Лісова з темою  «Поняття домашнього насильства та специфіка роботи із постраждалими». Доповідачка розповіла про підходи до визначення понять «насильство стосовно жінок», «домашнє  насильство» та реальні масштаби таких явищ в Україні і закордоном.  Також лекторка окреслила стереотипи стосовно явища домашнього насильства, поглибила знання слухачів про порядок та особливості застосування спеціальних заходів щодо кривдників. Окрім того, Юлія Олександрівна ознайомила учасників заходу з глибинним оглядом практики Верховного Суду та Європейського суду з прав людини за вказаною тематикою.
 
Адвокатка, медіаторка, доктор юридичних наук, професорка,  Заслужений юрист України Ірина Василівна Гловюк висвітлювала тему «Застосування положень КПК стосовно кримінальних правопорушень, пов’язаних із домашнім насильством» та сфокусувалася на питаннях тлумачення статті 126-1 КК та поняття «домашнє насильство» згідно КПК. Розповіла лекторка й про особливості застосування положень КПК щодо обмежувальних заходів та норми КПК «угода про примирення у кримінальних провадженнях щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з домашнім насильством, може бути укладена лише за ініціативою потерпілого, його представника або законного представника».
 
Спікерки вели жвавий діалог із онлайн- та офлайн-учасниками, відповідали на запитання стосовно складних практичних ситуацій та спільно обговорювали спірні питання в межах відповідних тем.
Учасники-адвокати мали змогу отримати 3 залікові бали та багаж нових корисних знань як результати долучення до заходу.
Рада адвокатів Одеської області висловлює подяку спікеркам, а також усім, хто долучився до організації та проведення заходу!
 
Щоб отримати матеріали заходу, натисніть  ТУТ .