20 квітня 2017 року в Одеському апеляційному господарському суді відбулося засідання круглого столу на тему: «Захист честі, гідності, ділової репутації осіб та прав інтелектуальної власності від порушень у мережі Інтернет»

Одеським апеляційним господарським судом спільно з Комітетом господарського права і процесу Ради адвокатів Одеської області та Департаментом «Центр компетенції» Консорціуму «Український центр підтримки номерів і адрес» проведено засідання круглого столу на тему: «Захист честі, гідності, ділової репутації осіб та прав інтелектуальної власності від порушень у мережі Інтернет».

Проведений захід став першим кроком на шляху обговорення  проблемних питань у формуванні доказової бази з метою сприяння захисту прав осіб від порушень у мережі Інтернет.

Як зазначила голова суду Наталія Морщагіна, на сьогоднішній день найпоширенішими категоріями спорів, які виникають у зв’язку із порушенням прав у мережі Інтернет, є: спори у справах щодо захисту гідності та честі фізичних осіб, а також ділової репутації фізичних та юридичних осіб; спори у справах щодо захисту авторського права і суміжних прав, а також прав на знаки для товарів і послуг  та доменні спори.

Заступник голови Ради адвокатів Одеської області Андрій Костін у своєму виступі порівняв розвиток суспільства та стрімкий стрибок у способах розповсюдження інформації, наводячи приклад із власної практики захисту прав і інтересів клієнтів п’ятнадцять років тому, коли інформація в основному подавалася переважно у паперовому вигляді засобами масової інформації. Андрій Костін також зауважив, що на сучасному етапі розвитку технологій довести розповсюдження неправдивої інформації чи інше порушення прав в мережі Інтернет вкрай важко,  оскільки видалити інформацію про такі порушення стало значно легше, ніж колись.

Доповідачами на круглому столі виступили також суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Лариса Зуєва з темою «Інтелектуальна власність в мережі Інтернет» та партнер Юридичної фірми «GENTLS» Олег Громовий, який розкрив тему «Питання належного відповідача у справах про захист честі, гідності та ділової репутації».

Під час заходу були окреслені три важливих моменти  для вирішення таких спорів, це: визначення суб’єктного складу, а саме; належного відповідача у таких спорах, оскільки у разі поширення оспорюваної інформації у мережі Інтернет відповідачем є автор відповідного інформаційного матеріалу та власник веб-ресурсу, особи яких позивач повинен установити та зазначити в позовній заяві; способи фіксації факту порушення; формування доказової бази (належних та допустимих доказів).

Представниками Департаменту «Центр компетенції» Консорціуму «Український центр підтримки номерів і адрес»  учасникам заходу була презентована програма онлайн-сервісу «WEB-FIX» із фіксації та дослідження порушень у мережі Інтернет , на підставі даних якої спеціалісти отримують можливість робити експертні висновки.

Завдяки підтримці Державної судової адміністрації України та особисто Зеновія Холоднюка, вперше було організовано та проведено такий захід в інтерактивному режимі відеоконференції в програмі TrueConf. В результаті одразу 18 судів України мали змогу відчути себе присутніми на даному заході, не зважаючи на відстань.

Після тривалих дискусій та обговорень учасники засідання дійшли висновку, що дані презентованої програми можуть бути використані у якості доказової бази, однак це не підміняє  проведення судової експертизи на підставі даних, наданих вищеназваною установою.

круглий стыл

IMG_3089IMG_3139

IMG_3189(1)IMG_3296

IMG_3360(2)