Інформація про Комітет із медіації та інших видів альтернативного врегулювання спорів

Метою створення Комітету з медіації та інших видів альтернативного врегулювання спорів (далі – Комітет) є поширення інформації серед адвокатів про альтернативні види врегулювання конфліктів (спорів), а саме медіацію, задля розвитку інституту медіації в Україні.

Завдання Комітету:

  • поєднання медіації та адвокатури для гарантованого вирішення питань;
  • особливості роботи адвоката-медіатора – правова база та законне обґрунтування;
  • шляхи ознайомлення населення з поняттям медіації, як альтернативним методом вирішення спорів.

Починаючи з 2015 року Рада адвокатів Одеської області спільно з Українською академією медіації проводять Щорічний форум «Медіація і право», який на сьогодні є єдиною в Україні спеціалізованою платформою для правників у галузі медіації.

Мета форуму –   створення платформи для отримання та поглиблення знань про позасудове вирішення конфліктів за допомогою медіації (переговорів), про розвиток медіації в Україні і у європейських державах та її застосування на практиці, а також для обміну досвідом між юристами, що практикують медіацію. Даний форум є також заходом підвищення кваліфікації адвокатів, які мають можливість поглибити знання з питань практичного застосування медіації в своїй професійній діяльності.

З ініціативи Комітету Рада адвокатів Одеської області також проводить семінари, які спеціально орієнтовані на адвокатів, враховуючи особливості професійної діяльності та адвокатської етики, а саме:

Семінар 1. «Медіація як інструмент для адвоката»: короткий огляд процесу медіації; особливості роботи адвоката-медіатора; які переваги для адвоката надають навички медіатора; які техніки з медіації можуть сприяти комунікації адвоката з клієнтами, в суді, в переговорах, на консультації, з партнерами по бізнесу.

Семінар 2. «Роль адвоката у медіації»: супровід сторони (клієнта) у медіації в якості адвоката / правового консультанта; правові особливості оформлення цивільно-правових угод у медіації.

Семінар 3. Семінар-практикум з відпрацювання навичок адвоката-медіатора орієнтований на адвокатів, що пройшли мінімальне базове навчання навичкам медіатора) – робота в малих групах, проведення симуляцій на основі реальних ситуацій / прикладів з практичної діяльності адвокатів.

Заходи:

05.06.2015 року – Перший щорічний форум «Медіація і право»

06.06.2015 року – семінар з підвищення кваліфікації адвокатів «Позасудове врегулювання сімейних спорів та застосування медіації адвокатами»

27.11.2015 року – семінар з підвищення кваліфікації адвокатів «Медіація, як інструмент для адвокатів»

03.06.2016 року – Другий щорічний форум «Медіація і право»

02.06.2017 року – Третій щорічний форум «Медіація і право»

07.07.2017 року – інформаційно-практичний семінар «Суд і медіація: додаткове навантаження чи нові перспективи?»