Комітет із питань медіації РАОО запрошує до участі у вебінарі «Медіація: ключові елементи успішних програм»

Вебінар «Медіація: ключові елементи успішних програм» – другий із серії відкритих вебінарів, організованих Національна школа суддів України у співпраці з Програмою USAID «Нове правосуддя» спільно з Національним суддівським коледжем у місті Рено (США) The National Judicial College.
🕦 29 квітня (середа), 16:00-17:30
? Медіація залишається недостатньо зрозумілим і використовуваним методом вирішення спорів в Україні. Брак чіткої законодавчої і нормативно-правової бази щодо медіації також призвів до того, що суди неохоче беруть участь у таких процесах. Водночас, спалах пандемії COVID-19 і пов’язані вимоги щодо «соціального дистанціювання» змінюють спосіб надання судами послуг для громадськості, створивши можливості для заохочення використання медіації та побудови ефективної співпраці між суддями, персоналом суду і медіаторами.
? Цей вебінар надасть учасникам можливість зрозуміти, як допомагати вирішувати справи під час періоду «соціального дистанціювання» та забезпечити більше можливостей для використання медіації. Крім того, розглядатимуться способи проведення медіації на відстані та демонструватимуться переваги використання медіації як допоміжного механізму для суддів і персоналу суду із метою забезпечення доступу до правосуддя разом із спільнотою медіаторів.
? Участі у вебінарі допоможе суддям, судовим адміністраторам і медіаторам:
• визначати ключові елементи для розробки успішної програми медіації у суді;
• застосовувати основні принципи програми медіації для її успішної реалізації;
• розуміти елементи медіації, принцип конфіденційності, критерії вибору медіатора, складові підготовки до медіації, а також елементи проведення медіації у віддаленому (онлайн) режимі.
Спікери:
? Ненсі Ніл Їнд, медіатор і фахівець із питань стратегічного управління спорами
Пані Їнд є засновницею «The End Strategy», TES, у Портленді, штаті Орегон. Маючи понад тридцять років досвіду роботи медіатором у комерційних та цивільних справах, вона спеціалізується на питаннях контрактів, нерухомого майна, будівництва, оренди, партнерств, інтелектуальної власності та працевлаштування. Пані Їнд виступала медіатором для кількох судових колегій, у тому числі 1-ому і 3-ому окружних апеляційних судах штату Каліфорнія. Маючи численні публікації на тему медіації та пов’язані теми щодо вирішення спорів, пані Їнд також є автором «State Appellate ADR» (Альтернативні методи вирішення спорів при апеляційному розгляді справи у штаті), що є авторитетним дослідженням національного масштабу, яке детально описує як створити програми вирішення спорів, пов’язані із судом. Вона розробляє і проводить оцінювання програм, пов’язаних із судами. Пані Їнд є національно визнаним інструктором із питань вирішення спорів, яка провела навчання для понад 6000 медіаторів. Вона викладала у Правничій школі Сан-Франциско, Юридичній школі Університету штату Нью-Гемпшир у Конкорді, штаті Нью-Гемпшир, та Юридичному коледжі Університету Стетсона у Сейнт-Пітерсберґу, штаті Флорида. Пані Їнд долучилася до штату викладачів Національного суддівського коледжу в 1994 році.
? Володимир Петренко , суддя Київського районного суду міста Одеси, суддя-спікер, кандидат юридичних наук, доцент, член ГО «Асоціація слідчих суддів України»
Пан Петренко є автором більше 70 наукових праць, публікацій та підручників. Бере активну участь у реалізації пілотних проектів «Електронний суд», «Медіація», «Громадський центр правосуддя в Одеській області», що реалізуються за підтримки USAID. Як член ГО «Асоціація слідчих суддів України» (АССУ) подавав свої рекомендації та пропозиції для вдосконалення чинного законодавства України. Брав активну участь у розробці законопроектів, з якими АССУ в подальшому зверталась до суб’єктів законодавчої ініціативи.
? Луіза Романадзе, президент Української академії медіації,
адвокат, медіатор (DAA), тренер, кандидат юридичних наук, доцент, Заслужений юрист України. Cпівзасновник та почесний член Національної асоціації медіаторів України, член Наглядової ради Асоціації сімейних медіаторів України, член Комітету з питань медіації Національної асоціації адвокатів України. Співавтор законопроектів з медіації, Кодексу етики медіатора НАМУ, Основних засад навчання базовим навичкам медіатора, член робочої групи Міністерства юстиції України з підготовки пропозицій про ратифікацію Конвенції ООН про транскордонні угоди, досягнуті внаслідок медіації. Керівник проектів з відкриття перших в Україні кабінетів медіації у судах та на базі системи безоплатної правової допомоги, навчання з питань медіації суддів, адвокатів та працівників системи безоплатної правової допомоги, керівник проекту зі створення першого в Україні підручника з медіації для правників «Медіація в професійній діяльності юриста» та методичних рекомендації до нього.
? Для отримання матеріалів вебінару просимо зареєструватися за посиланням: https://forms.gle/zbXgxfvrepRLXkPN6.
? Вебінар проходитиме на платформі ZOOM за посиланням https://us02web.zoom.us/j/81977292605?pwd=TUtyTWlmeWhta3dpT0xkQzNCMURzQT09 
Meeting ID: 819 7729 2605
Password: 902433
Будь ласка, завантажте та встановіть безкоштовний додаток ZOOM заздалегідь на свій комп’ютер чи смартфон.
? Мова заходу – англійська, буде забезпечено синхронний переклад українською.
медіація