01 червня 2018 року в Одесі пройшов ІV-ий щорічний форум “Медіація і право”

1 червня 2018 року в Одесі відбувся IV ЩОРІЧНИЙ ФОРУМ «МЕДІАЦІЯ І ПРАВО». Захід зібрав медіаторів, адвокатів, нотаріусів, суддів та інших правників  з усієї України.
Організаторами Форуму виступили Українська академія медіації та Рада адвокатів Одеської області.
Вітальне слово було надане адвокату, заступнику Голови Ради адвокатів Одеської області Андрію Костіну, адвокату, медіатору, Голові комітету з питань медіації Ради адвокатів Одеської області, Президенту Української академії медіації Тетяні Барабаш та керівнику програми USAID “Нове правосуддя” Девіду Майклу Вону.
З Презентацією проекту “Підвищення поінформованості суддів та адвокатів щодо медіації та обізнаності громадян про медіацію для покращення доступу до правосуддя та підвищення ефективності судової влади” виступала адвокат, медіатор, Віце -Президент Української академії медіації Луїза Романадзе.
Заступник голови комітету з питань медіації, адвокат, медіатор, партнер юридичного бюро Сергєєвих Світлана Сергєєва виступала з доповіддю, присвяченою процедурі медіації в морських арбітражах світу.
Андрій Костін у своїй доповіді розкрив питання відмінності медіації від врегулювання спору за участю судді та порядок їх застосування.
Колеги із Мексики за допомогою Скайп-конференції розповідали учасникам Форуму про процедуру медіації та особливості її застосування нотаріусами, а також у справах спадкування.

Цього року до Форуму долучилася Нотаріальна палата України.

Тему «Медіація як інструмент розширення компетенції нотаріуса» представила Ольга Оніщук, перший віце-президент Нотаріальної палати України, заступник Голови Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату при Міністерстві юстиції України, приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу.
Тему «Нотаріат та медіація – перспективи розвитку в Україні», розкрив Юрій Орзіх приватний нотаріус, к.ю.н., доцент кафедри цивільного права Національного Університету «Одеська юридична академія».
Демонстрацію процедури врегулювання спору за участю судді за новими процесуальними кодексами України, презентувала Елла Катаєва – к.ю.н., заступник голови Одеського окружного адміністративного суду, викладач Національної школи суддів України, медіатор.
Демонстрація робочого процесу у вигляді «воркшопа», «Застосування навичок медіатора у роботі адвоката», була презентована від доповідача Катерини Власюк – адвоката, медіатора, керуючого партнера Юридичної компанії AVG.
Також був презентований на форумі «воркшоп»: Бізнес-Медіація. Вирішення спорів у сфері господарського права. Приклад№1- «Безконфліктна медіація», та Приклад №2- медіація у вирішенні спорів в сільськогосподарській сфері адвокатом,медіатором, членом Правління Львівського центру медіації Світланою Ільницькою.
Показ «воркшопу» «Серце медіації» про роботу з інтересами і потребами сторін конфлікту, провела Діана Проценко – президент Національної Асоціації Медіаторів України, медіатор, юрист.
Остання сесія Форуму була присвячена онлайн врегулюванню спорів.
Свято Медіації і Права відбулося.