13 липня 2018 року 0 10.00 на Жуковського, 14 розпочне роботу семінар із підвищення кваліфікації адвокатів на тему: «КОНСТИТУЦІЙНА СКАРГА В РОБОТІ АДВОКАТА: АЛГОРИТМИ СКЛАДАННЯ, ПРОБЛЕМИ ПОДАННЯ ТА МЕХАНІЗМИ ЗАСТОСУВАННЯ»

«КОНСТИТУЦІЙНА СКАРГА В РОБОТІ АДВОКАТА: АЛГОРИТМИ СКЛАДАННЯ, ПРОБЛЕМИ ПОДАННЯ ТА МЕХАНІЗМИ ЗАСТОСУВАННЯ»

13 липня 2018 року; зала засідань Ради адвокатів Одеської області /вул. Жуковського, 14, м. Одеса/.

Починаючи із червня 2016 року на конституційному рівні і лише з березня 2018 року фактично в Україні запроваджено новий правовий механізм захисту конституційних скарг – конституційна скарга. З цього моменту конституційне судочинство стає доступнішим для фізичних та юридичних осіб, а сама конституційна скарга – додатковим інструментом в роботі адвоката.

На жаль, практика подання та розгляду конституційних скарг не показала ще позитивних результатів. Питома вага не прийнятих Конституційним Судом України до розгляду скарг наближається до 100%. Взаємодія між Конституційним Судом України та судами загальної юрисдикції не налагоджена.

Наразі адвокати потребують спеціальних знань щодо алгоритмів складання, подання та розгляду конституційних скарг. Тому Комітетом адміністративного права та процесу Ради адвокатів Одеської області організовано проведення цього семінару.

Тема сертифікована Радою адвокатів Одеської області та зараховується як підвищення кваліфікації адвокатів.

0930-1000 Реєстрація учасників
1000-1015 Вступний модуль. Судові механізми захисту прав

Альберт Єзеров, к.ю.н., доцент кафедри конституційного права Національного університету «Одеська юридична академія», голова правління громадської організації «Громадянський центр правових ініціатив», адвокат

1015-1115 Перший модуль. Функціональна взаємодія судів адміністративної юрисдикції та Конституційного Суду України

Елла Катаєва, заступник голови Одеського окружного адміністративного суду

Проблемні питання: розгляд Конституційним Судом України справи як підстава зупинення провадження в порядку адміністративного судочинства; підстави та порядок перегляду судового рішення за виключними обставинамив порядку адміністративного судочинства.

1115-1215 Другий модуль.Умови прийнятності Конституційним Судом України конституційних скарг: формальний аспект

Віталій Запорожець, заступник начальника управління документального забезпечення та попередньої перевірки конституційних скарг – начальник відділу попередньої перевірки конституційних скарг Секретаріату Конституційного Суду України

Проблемні питання: формальні вимоги до належного оформлення та подання конституційної скарги; повернення конституційних скарг заявнику; повторне звернення із конституційною скаргою.

1215-1230 Перерва на каву
1230-1315 Третій модуль: Умови прийнятності Конституційним Судом України конституційних скарг: змістовний аспект

Дмитро Терлецький, к.ю.н., доцент кафедри конституційного права Національного університету «Одеська юридична академія», адвокат

Проблемні питання: визначення положень закону України, які належить перевірити на відповідність Конституції України, обґрунтування тверджень щодо неконституційності закону України фізичними та юридичними особами України; заходи забезпечення конституційної скарги.

1315-1400 Четвертий модуль: Алгоритм складання та подання конституційних скарг

Дмитро Терлецький, к.ю.н., доцент кафедри конституційного права Національного університету «Одеська юридична академія», адвокат

Проблемні питання:визначення фактичних та правових підстав для звернення до Конституційного Суду України із конституційною скаргою; неконституційне застосування та тлумачення закону України як підстава звернення до Конституційного Суду України

1400-1410 Закриття заходу

 

Інформація про спікерів:

Усі спікери є визнаними науковцями у сфері конституційного права та практикуючими юристами. Відповідний науковий фах та практичний досвід спікерів забезпечать належний рівень надання професійної інформації та сприйняття її слухачами.

 Реєстрація учасників здійснюється перед початком семінару за посиланням:

 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeenk2mKiFOVQuLXrpwqzk8GjGkpUgNPQpvbWgvIsfBATCBow/viewform?c=0&w=1