17 травня 2019 року пройшов перший та найбільший у регіоні галузевий захід – Південний форум із корпоративного права, який зібрав юристів та експертів з усієї країни

Відкрив захід Олександр Байдерін, голова відділення АПУ в Одеській області, керуючий партнер ТОВ «Capital Law Service» (CLS), адвокат.

Юрист закликав присутніх активно долучитися до діяльності Асоціації  та повідомив, що спікерами першої сесії стануть співавтори обговорюваного ЗУ «Про товариство з обмеженою та додатковою відповідальністю».

Також він зазначив, що головною перевагою, яка виділяє цей захід серед інших, є симбіоз поглядів на закон з позиції авторів та тих, хто його застосовує.

Окремо він висловив подяку Раді адвокатів Одеської області за безперервну тісну співпрацю та передав слово Андрію Костіну, заступнику голови Ради адвокатів Одеської області.

6104

 Андрій Костін сказав: «Ми завжди раді вітати гостей нашого міста, і для нас велика честь, що АПУ обирає Одесу для проведення все більшої кількості заходів. Це завжди можливість не тільки для обміну інформацією та досвідом, але і для налагодження нетворкінгу. Як зазначив один мій колега-англієць: «Вся суть нашої професії — це відносини».

Він підкреслив, що головна проблема корпоративних відносин полягає саме в культурі нашого суспільства.

«На жаль, ця проблема приводить до судових процесів, і , що найгірше, — всі намагаються використовувати право в своїх інтересах. Треба розуміти, що якщо за конфліктом стоять амбіції, не варто доводити його до суду, бо у підсумку, часто сторона-переможець насправді все ж програє. Отже, пам’ятаймо – разом наш голос гучніший!» – підсумував адвокат.

6110

На першій сесії були детально обговорені головні новели ЗУ «Про товариство з обмеженою та додатковою відповідальністю». Зокрема, значна увага була приділена корпоративним угодам, які вже почали з’являтися на практиці — спікери виділили їхню користь для підприємств з декількома учасниками. Були обговорені найбільш розповсюджені інструменти, а саме: опціони, безвідкличні довіреності, переважні права. Також була порушена тема складностей при виборі арбітражу для корпоративних угод та шляхи вирішення цієї проблеми. Учасники дискусії висловили надію на майбутню судову практику, яка в свою чергу має підтримати розповсюдження корпоративних договорів в Україні шляхом активного захисту прав сторін таких договорів.

Друга сесія була присвячена темі останніх тенденцій судової практики.

 Остання, третя сесія форуму,  була присвячена обговоренню актуальної практики корпоративних юристів.

6103