19 січня 2022 року відбулося планове засідання Ради адвокатів Одеської області, яке провела виконуюча обов’язки голови Ради Олена Джабурія

Засідання проходило з дотриманням протиепідемічних обмежень та за допомогою засобів онлайн зв’язку і включало в себе розгляд 15 питань порядку денного.

У засіданні Ради взяли участь представник адвокатів Одеської області у складі Ради  адвокатів України Ольга Головченко, голова Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Одеської області Наталя Рудницька та голова дисциплінарної палати Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Одеської області Марина Тулякова.

Ольга Головченко розповіла присутнім про останні рішення, ухвалені РАУ, відповіла на питання членів Ради та запевнила останніх в тому, що  впродовж останніх років склався ефективний формат взаємодії з Радою адвокатів Одеської області, що дозволяє у межах її повноважень доносити до РАУ позицію одеських адвокатів з того чи іншого питання. Було вирішено звернутися до РАУ за роз’ясненням щодо проанонсованої неможливості з 1 лютого 2022 року для адвокатів-боржників зі сплати внесків на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування генерувати в електронній формі ордери,   а також реєструватися на заходи підвищення кваліфікації адвокатів.

Особливу увагу члени Ради та запрошені учасники засідання приділили обговоренню заходів організаційно-технічного забезпечення та скликання Конференції адвокатів Одеської області. Було визначено дату, час, місце проведення та порядок денний зборів та конференції адвокатів Одеської області та  осіб, відповідальних за проведення цих заходів. Детальніше про це – у розміщеному 21.01.2022 р. оголошенні на сайті Ради.

Традиційно члени Ради на основі поданих заяв (що можуть бути надіслані адвокатами виключно до 31 січня)  розглянули можливість звільнення окремих адвокатів від сплати 70% щорічного внеску для забезпечення реалізації адвокатського самоврядування за 2022 рік з різних підстав та заяви про надання адвокатам допомоги.

Під час засідання 35 новобранців через систему відеозв’язку ZOOM склали Присягу адвоката України, а 2 особи, які успішно захистили результати свого стажування для отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, але й досі перебувають на державній службі, мають 30 днів, щоб визначитися з подальшою професійною долею.

Радою за ініціативи її секретаря було прийнято рішення щодо надання благодійної допомоги КНП «Міська дитяча лікарня № 2» Одеської міської ради, де є нагальна потреба у забезпеченні  переліком медичних засобів та побутових приладів на загальну суму 82 300 гривень (лист з проханням про допомогу додається).

Така допомога може бути надана виключно за рахунок добровільних пожертв адвокатів-меценатів, переданих до Ради адвокатів Одеської області.

Предметом розгляду членів Ради стали також питання затвердження поточних звітів осіб, які проходять стажування; направлення на стажування та припинення стажування, призначення керівників стажування; затвердження рішень про видачу посвідчень помічника адвоката і включення даних щодо помічників адвокатів до ЄРАУ; видачу свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю тощо.

До Ради було подано ініціативи щодо утворення в її складі двох нових Комітетів: з будівельного права; з міжнародного права та міжнародних відносин, але прийняття рішення з цих питань було відкладено на наступне засідання, проведення якого заплановане на 16 лютого 2022 року.

Секретар Ради адвокатів Одеської області

К.Ю. Кармазіна.