20 квітня 2019 року в Одесі пройшов другий Південноукраїнський форум «Захист бізнесу 2019»

20 квітня 2019 року в Одесі пройшов другий Південноукраїнський форум «Захист бізнесу 2019», організований Адвокатським об’єднанням «Консалтингова фірма «Домінанта» спільно з Адвокатським об’єднанням «Barristers» та Асоціацією адвокатів України при підтримці Ради адвокатів Одеської області.

Форум було присвячено захисту бізнесу, протидії рейдерським захопленням та взаємодії з контролюючими і правоохоронними органами. У форумі взяли участь адвокати, юристи та власники бізнесу.

Відкриття форуму почалося з вітального слова голови Ради адвокатів Одеської області Йосипа Бронза. Форум було поділено на три сесії.

Спікерами заходу виступили адвокати, юристи. Зокрема, адвокат, керуючий партнер Адвокатського об’єднання «Консалтингова фірма «Домінанта» Грицик Віталій розповів учасникам як захистити власний бізнес від рейдерського захоплення, які заходи та дії провести власникам для захисту свого бізнесу. Адвокат та старший партнер консалтингової фірми «Домінанта» Кобзов Максим акцентував увагу слухачів на головних причинах рейдерських захоплень сільськогосподарських підприємств та надав поради, як побудувати ефективну систему захисту від рейдерських атак.

Адвокат, партнер Адвокатського об’єднання «Barristers» Пономаренко Денис розповів учасникам форуму про особливості розслідування кримінальних правопорушень, пов’язаних із рейдерськими захопленнями бізнесу та про тактику протидії таким захопленням.

5Image00011Image00008

Спікер зазначив важливість активності адвоката в процесі, що полягає в оскарженні ухвал слідчих суддів про тимчасовий доступ до речей й документів, подання клопотань, адвокатських запитів. Зокрема, зауважив, що у разі не виконання судового рішення необхідно звертатись із заявою до бізнес-омбудсмена, оскільки скарги до правоохоронних органів часто не дають належних результатів.

Серед спікерів форуму був і представник державних органів влади, заступник начальника Головного управління юстиції в Одеській області з питань державної реєстрації Чердинцев Юрій. Виступ спікера пройшов у форматі «запитання-відповідь», присутні адвокати, юристи та власники бізнесу мали можливість отримати відповідь на свої питання щодо державної реєстрації бізнесу та взаємодії з державними реєстраційними органами.

Окрім адвокатів та юристів, серед спікерів були й судді, в тому числі судді апеляційного та Верховного Суду. Зокрема, суддя Одеського апеляційного суду Кадегроб Альбіна у своїй доповіді на тему: «Арешт активів в рамках кримінального провадження як спосіб тиску на бізнес» надала практичні рекомендації по оскарженню арештів і повернення майна, проаналізувала практику розгляду ухвал про накладення арешту на майно, акцентувала увагу на підставах скасування арешту майна. Під час доповіді було розглянуто актуальні питання доказовості та відношення вилученого під час обшуків майна до кримінального провадження.

Позиції касаційного суду з питань рейдерства було надано суддями Верховного суду Стефанів Надією та Макаровець Аллою у доповіді: «Кримінальні провадження і захист бізнесу». Спікери звернули увагу на способи рейдерства, зокрема, про укладення фіктивних договорів, переоформлення права власності на підставних осіб, вбивство директора підприємства тощо. Надали також рекомендації щодо захисту від свавілля правоохоронних органів, проаналізували правові позиції Верховного Суду, а також розглянули можливість оскарження податкових перевірок.

Остання сесія була присвячена актуальним тенденціям податкового контролю і перевірок Держпраці 2019 р.

Спікер – адвокат, керівник корпоративної практики АО «КФ «Домінанта» Ющенко Олексій висвітлив у своїй доповіді актуальні податкові питання, зокрема, розповів про основні особливості подання заперечення на акт перевірки, посилаючись на судову практику з цього приводу. Також було зазначено про зміни за останній рік з питань оподаткування, у тому числі щодо строку подання та розгляду заперечень на акт перевірки, проаналізовано особливості новоприйнятого закону про порядок обліку, обігу і поводження з підакцизними товарами.

61

Про судові перспективи оскарження дій податкових органів розповів суддя Одеського окружного адміністративного суду Стефанов Сергій. У своїй доповіді спікер звернув увагу на практику скасування податкового повідомлення рішення та питання оскарження призупинення реєстрації податкових накладних. Зокрема, було зазначено про позицію Верховного Суду щодо питання пов’язаного з податковою інформацією, про особливості оскарження внесення податкової інформації в базу даних органів Державної фіскальної служби.

Адвокат АО «КФ «Домінанта» Криворучко Вікторія висвітлила у своєму виступі питання оскарження штрафів Держпраці, зокрема, проаналізовано кейси оштрафованих підприємств, питання результату оскарження перевірок за відсутності або необґрунтованості підстав для їх проведення. В своїй доповіді спікер, також зазначила, що Державна служба з питань праці проводить планові та позапланові перевірки, при цьому акцентувала особливу увагу на раптові позапланові перевірки, які відбуваються у вигляді інспекційних візитів та виключно з підстав, визначених законом.

Завершила форум радник з питань оподаткування та бухгалтерського обліку АО «КФ «Домінанта» Сторожук Ольга, висвітливши у своїй доповіді питання підготовки до перевірки Державною службою з питань праці. Зокрема, було акцентовано увагу на практичні питання допуску до проведення перевірки, визначено рекомендований алгоритм дій при перевірці, при чому наголошено звертати увагу на наявність у направленні на перевірку підстав для її проведення.

По завершенню виступів модератори форуму відзначили спікерів подяками, а учасники отримали нові знання та практичний досвід, а  також сертифікати про участь у форумі «Захист бізнесу 2019».

Троян Олександр, Юлія Гончаренко,

помічники адвоката ( АО «Barristers»).