20 травня 2020 року в режимі відеоконференції відбулося чергове засідання Ради адвокатів Одеської області, яке провів голова Ради Йосип Львович Бронз

Рада адвокатів Одеської області продовжує слідувати вимогам часу і вже вчетверте в історії своєї роботи через карантин проводить засідання через платформу ZOOM.

У порядку денному засідання, яке тривало майже 4 години, – перелік питань до розгляду, серед яких: інформація про діяльність Ради в умовах карантину; про  розгляд заяв щодо заміни свідоцтв; про заохочення окремих адвокатів тощо.

Завдячуючи титанічній організаційній роботі секретаріату Ради, вже вдруге застосовано алгоритм видачі в умовах карантину свідоцтв про право на заняття адвокатською діяльністю без проходження стажування особам, які успішно склали кваліфікаційний іспит та мають стаж роботи в якості помічника адвоката,  затвердження звітів про проходження стажування та видачу свідоцтв про право на заняття адвокатською діяльністю особам, які пройшли стажування.

Одеська область допоки залишається єдиною в країні, де навіть в умовах встановлених урядом обмежень не припиняється доступ зацікавлених  до адвокатської професії.

Так, цього разу до присяги адвоката України було приведено 45 осіб. Ще 16 осіб успішно захистили результати свого стажування і впродовж 30 днів мають визначитися, чи хочуть і надалі перебувати на державній службі або службі в органах місцевого самоврядування, а чи готові присвятити своє життя адвокатурі.

Серйозні зміни відбулися в діяльності Комітету захисту професійних прав адвокатів та реалізації гарантій адвокатської діяльності Ради адвокатів Одеської області. Одноголосно членами Ради було прийнято відставки із займаних посад голови Комітету Олександра Олександровича Козлова та заступника голови Комітету Вадима Івановича Семенова. Також одноголосно В.І. Семенова було обрано на посаду голови Комітету, а його заступником став Спартак Миколайович Чернушич.

Щиро вітаємо наших колег із новими звершеннями у  адвокатському житті і бажаємо подальших професійних успіхів та енергії для  роботи на непростій ниві захисту професійних прав адвокатів!

На засіданні було також заслухано інформацію представника Ради адвокатів Одеської області в Раді адвокатів України – адвокатки Ольги Олександрівни Головченко про розгляд Радою адвокатів України рішень, ухвалених у поточному році.

За результатами розгляду цього питання було схвалено рішення терміново звернутися до Ради адвокатів України за наданням роз’яснення щодо порядку виконання адвокатами рішення від 14.02.2020 року № 29, яким було внесено зміни до “Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги (нова редакція)”.

Зокрема, через запровадження електронного ордеру адвоката, що доступний для генерування лише через особистий кабінет адвоката на сайті Національної асоціації адвокатів України, залишається незрозумілою доля ордерів формату А5, які адвокати отримують через купівлю ордерних книжок. Невідомо також, чи мають право ради адвокатів регіонів продовжувати самостійно виготовляти ордерні книжки для адвокатів.

Незважаючи на критику та навіть скаргу, члени Ради продовжують активну роботу щодо захисту соціальних прав адвокатів регіону і виконання наказів конференції адвокатів Одеської області, зокрема, і через розгляд заяв про надання матеріальної допомоги адвокатам, які опинилися у складних життєвих обставинах.

З усіх розглянутих питань ухвалені відповідні рішення, укладені в протокол.

Наступне засідання Ради адвокатів Одеської області попередньо планується провести також в дистанційному режимі о 13.00 17 червня 2020 року.