21 жовтня 2020 року в режимі онлайн пройшло чергове засідання Ради адвокатів Одеської області, яке провів голова Ради Йосип Львович Бронз

У порядку денному засідання, що тривало майже дві години і проходило із дотриманням належних протиепідемічних обмежень, – перелік питань до розгляду, серед яких: інформація про діяльність Ради в умовах карантину; про направлення на стажування і призначення керівників стажування; про затвердження рішень про видачу посвідчень помічника адвоката і включення даних щодо помічників адвокатів до ЄРАУ.

-Сподіватимемося, що надалі подібних загроз, коли вимушені були впродовж двох тижнів обмежувати доступ адвокатів до приміщення Ради, вирішуючи питання переважно у телефонному режимі, не буде,- сказав Йосип Львович.- Рада ж в умовах карантину ні на день не припиняла діяльності.

8

Завдяки злагодженій роботі працівниць секретаріату, вчергове успішно застосовано алгоритм видачі в умовах карантину свідоцтв про право на заняття адвокатською діяльністю без проходження стажування особам, які успішно склали кваліфікаційний іспит та мають стаж роботи у якості помічника адвоката,  затвердження звітів про проходження стажування та видачу свідоцтв про право на заняття адвокатською діяльністю особам, які пройшли стажування.

Цього разу до присяги адвоката України Радою адвокатів Одеської області було приведено 22 особи, шістьом із яких свідоцтво було видано за рішеннями адміністративних судів. Ще одна особа успішно захистила результати свого стажування і протягом 30 днів має визначитися, чи продовжувати перебувати на державній службі, а чи  присвятити своє життя адвокатурі.

9

На засіданні було також заслухано інформацію про скасування Радою адвокатів України 18 вересня 2020 року рішення Ради адвокатів Одеської області від 15.04.2020 року «Про виділення коштів для надання адвокатам одноразової безповоротної неоподатковуваної матеріальної допомоги для подолання наслідків пандемії COVID-19”. Текст листа викладено на сайті. З огляду на це, Радою припиняється прийняття від адвокатів регіону заяв про надання такої допомоги та здійснення її виплати. Втім, члени Ради продовжують активну роботу щодо захисту соціальних прав адвокатів регіону і виконання наказів конференції адвокатів Одеської області.

Предметом обговорення на засіданні Ради стали скарги і нарікання  на численні випадки недопусків помічників та стажистів адвокатів разом із адвокатами до участі у слідчих діях та судових засіданнях. У цьому зв’язку було ухвалено рішення офіційно звернутися до правоохоронних та судових органів регіону про неприпустимість таких дій.

10Також Радою було розглянуто заяву адвоката К. про відверте цькування його у соціальних мережах особами, які  ототожнюють адвоката з клієнтами, яким надається правова (професійна правнича) допомога.

Рада засуджує таке ставлення до адвокатської діяльності, що у підсумку негативно впливає на ділову і особистісну репутацію колег, завдає непоправної шкоди всьому адвокатському співтовариству.

Напередодні свята Дня адвокатури Радою було ухвалено рішення щодо відновлення представлення до присвоєння почесного  звання “Заслужений юрист України” члена Ради адвокатів Одеської області, адвоката Кіфака Олександра Миколайовича та члена Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Одеської області, адвоката Чудновського Михайла Захаровича.

12

Розгляд питання щодо можливості урочистого колективного відзначення професійного свята всіх українських адвокатів в цьому році перенесено на  наступне засідання Ради, яке планується провести також у дистанційному режимі о 13.00 18 листопада 2020 року.

З усіх розглянутих питань ухвалені відповідні рішення, укладені в протокол.

К.Ю. Кармазіна,

адвокатка, секретар Ради адвокатів Одеської області.