27 квітня 2018 року у приміщенні військової академії відбулася друга науково-практична конференція «Правова допомога військовослужбовцям, учасникам бойових дій, добровольцям та членам їх сімей: вітчизняний та закордонний досвід», яку проводила Рада адвокатів Одеської області разом із військовою академією (м. Одеса)

Конференція пройшла на досить високому рівні завдяки її організаторам та спільним діям керівництва адвокатури Одеської області й керівництва військової академії. Під час проведення заходу було обговорено чимало   проблемних питань відповідного напрямку, які на даний час є актуальними.

Участь у заході взяли делегати з Львівської, Тернопільської, Київської, Харківської, Херсонської та інших областей, а також науковці в галузі права, медицини та психології, спеціалісти Міністерства юстиції, працівники військкоматів, військової прокуратури, курсанти, студенти ВНЗ.

У ході конференції відзначилися цікавими виступами адвокати:  А.Є. Костін, В.М. Долгов, С.О. Саінчин; від військової академії: начальник військової академії генерал-майор О.В. Гуляк, заступник начальника військової академії полковник О.І. Кравчук, старший викладач Ю.В. Норчук.

Також хотілося б  висловити подяку заступникам голови Одеського Окружного адміністративного суду, к.ю.н. І.В. Завальнюку та д.ю.н. Б.В. Кіндюку за активну участь у проведенні заходу.

Такого плану науково-практичні заходи будуть проводитися традиційно кожен рік (восени), про що є домовленість, яка затверджена ще у 2017 році  та погоджена на рівні міністерства.

У наступному році планується проведення конференції на Європейському рівні із залученням науковців, адвокатів, суддів, прокурорів та інших фахівців, яким небайдуже військове законодавство та відповідна проблематика. Готується до друку і посібник.

До уваги: при Раді адвокатів Одеської області у 2017 році створено Комітет із питань координації та надання правової допомоги військовослужбовцям, учасникам бойових дій, добровольцям, інвалідам війни та членам їх сімей (голова комітету – адвокат, к.ю.н., учасник АТО С.О. Саінчин), який запрошує до активної участі та співпраці адвокатів, помічників, стажерів.