31 серпня 2018 року – День нотаріату і 25-річчя від дня прийняття Закону України «Про нотаріат»

З нагоди свята в Національному університеті “Одеська юридична академія” пройшли урочистості, організовані Головним територіальним управлінням юстиції в Одеській області та відділенням Нотаріальної палати України в Одеській області, на яких із вітальним словом виступив голова Ради адвокатів Одеської області, заслужений юрист України Йосип Бронз.

Вітаючи присутніх на заході, Йосип Львович говорив про важливість для суспільства такої служби, а також висловив глибоку повагу до діяльності нотаріусів, як  уповноважених державою фізичних осіб, які здійснюють нотаріальну діяльність у державній нотаріальній конторі, державному нотаріальному архіві або незалежну професійну нотаріальну діяльність, зокрема посвідчують права, а також факти, які мають юридичне значення, та вчиняють інші нотаріальні дії, передбачені законом, з метою надання їм юридичної вірогідності.

1

На сьогоднішній день в Одеській області працюють більше 400 нотаріусів, 70 з яких є державними.

«Діяльність нотаріусів є дуже важливою для кожного з нас. Коли ми йдемо укладати певну угоду або, наприклад, оформляти заповіт – таємний договір, про який мають знати лише окремі особи. На це мають повноваження виключно нотаріуси. Ми вважаємо, що це дуже відповідальна, важлива і високоморальна праця», – зазначив виконуючий обов’язків начальника управління юстиції Віктор Івановський.

Більш як 70 державних та приватних нотаріусів Одеської області, які впродовж багатьох років віддано працювали на благо та розвиток своєї професії, отримали грамоти та подяки від керівництва.

Теплі слова та привітання з нагоди свята їм висловили також представники юридичної академії, судової адміністрації та адвокатури нашої області.

Крім того до 25-річчя українського нотаріату  було організовано виставку історичних предметів та документів, пов’язаних з історією нотаріату Одещини та України вцілому. Виставка складалася із групи предметів професійного побуту,  інтересів нотаріусів, а найголовніше – це колекція нотаріальних документів, які охоплюють період функціонування нотаріату з середини XІХ по 30-і роки ХХ століття. Це документи нотаріусів Одещини, Миколаєва та інших регіонів України.

«Я думаю, що нашим нотаріусам дуже приємно ознайомитися з історією, відчути дух часу і доторкнутися до артефактів, які мають відношення до нашої професії і є для нас пам’яттю, корінням історії», – наголосила організатор виставки, приватний нотаріус Одеського міського нотаріального округу Олена Кисельова.

нотаріуси учасники урочистостей

Нагадаємо: 2 вересня 1993 року був прийнятий Закон України «Про нотаріат», який встановив порядок правового регулювання діяльності нотаріату в Україні. Саме з цієї дати починається відлік діяльності нотаріату України. Історія ж нотаріату Одещини розпочинається з XVIII століття. Перша ж інформація про нотаріусів Одещини зустрічається у книзі «Одеса 1794-1894», присвячена 100-річчю міста Одеси.

Без названия