8 грудня 2017 року в Одесі відбудеться зустріч новообраних суддів Верховного Суду – випускників одеської юридичної школи, з місцевими ЗМІ, студентами та викладачами навчальних закладів, представниками бізнесу, правниками, представниками громадянського суспільства

 

У рамках судової реформи у найбільших містах України відбувається спільний проект вищих навчальних закладів та обраних під час публічного конкурсу суддів нового Верховного Суду “Дякую, Alma Mater! Чесний суд, корінням із студентства”.  

Під час нього судді Верховного Суду, які закінчили відомі юридичні школи, проведуть серію зустрічей-дискусій у вищих навчальних закладах на тему «Верховний Суд – нова філософія судової влади. Як побудувати довіру», а також проведуть брифінг для ЗМІ.

Мета зустрічей – побудова відкритого діалогу зі студентами та викладачами навчальних закладів, представниками бізнесу, правниками, громадянським суспільством  Харкова, Одеси, Львова та Києва щодо перебігу судової реформи для побудови в країні суду, що діє на принципах верховенства права.

Проект розпочався 24 листопада у Харкові на базі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, серед випускників якого більшість суддів Верховного Суду. Наступним містом у серії зустрічей є Одеса.

Випускниками одеської юридичної школи, до якої належать два навчальні заклади – Одеський національний університет імені Іллі Мечникова та Національний університет «Одеська юридична академія», є сім суддів Верховного Суду. Серед них – Голова Верховного Суду – Валентина Данішевська, яка у 1983 році закінчила Одеський національний університет імені Іллі Мечникова.

До початку зустрічі в Одесі відбудеться прес-брифінг суддів для місцевих ЗМІ.

 Дата – 8 грудня 2017

11.00-11.30 – прес-брифінг суддів Верховного Суду для ЗМІ

11.30 – відкриття фотовиставки-ретроспективи першого публічного конкурсу до ВС

12.0014.00 зустріч-дискусія із студентами, викладачами та активною спільнотою міста

Місце –  Національний університет «Одеська юридична академія»,

Фонтанська дорога, 23 ; місто  Одеса

Акредитація обов’язкова:   тел.: 719-88-01 e-mail: press@onua.edu.ua

Довідково:

У процесі судової реформи в Україні вперше на конкурсній основі cформований новий Верховний Суд.

Конкурс на перші 120 посад розпочався 7 листопада 2016 року і тривав до 27 липня 2017 року. У ньому взяли участь 625 кандидатів, які пройшли анонімне письмове тестування, виконали практичне завдання, здали чотири групи тестів з особистих морально-психологічних якостей, пройшли співбесіду з психологами, членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищою радою правосуддя, відповіли на питання Громадської ради доброчесності. Всі етапи конкурсу транслювалися в режимі реального часу в YouTube.

Лінк на ретроспективу конкурсу – http://bit.ly/2BdMq3K  

Президент України отримав рекомендації про призначення 113 суддів Верховного Суду від Вищої ради правосуддя та 10 листопада видав відповідний церемоніальний Указ. 11 листопада судді урочисто склали присягу на вірність Україні. 30 листопада вперше в історії українського правосуддя Головою Верховного Суду обрано жінку – Валентину Данішевську, випускницю Одеського національного університету імені Іллі Мечникова. Серед 113 призначених суддів 7  є випускниками двох одеських вищих навчальних закладів, які представляють одеську юридичну школу – Одеський національний університет імені Іллі Мечникова та Національний університет «Одеська юридична академія».

Захід проводиться за підтримки Координатора ОБСЄ в Україні та проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції».

Проект проводять:
Харків – Національний юридичний університет імені Ярослава. Мудрого
Одеса – Національний університет «Одеська юридична академія»
Львів – Львівський національний університет імені Івана Франка
Київ – Київський національний університет імені Тараса Шевченка

Прес-служба Національного університету «Одеська юридична академія».