До Ради адвокатів Одеської області надійшов лист від заступника голови Одеського апеляційного суду О.Б. Джулая щодо застосування ч. 1 ст. 395 КПК України

У листі йдеться про наступне.

Положення статті 395 КПК України закріплюють порядок апеляційного оскарження.

Зокрема, відповідно до пункту 1 частини 1 статті 395 КПК України апеляційна скарга подається на судові рішення, ухвалені судом першої інстанції, – через суд, який ухвалив судове рішення.

Так, у період з 01 січня 2020 року по 31 січня 2020 року включно судом апеляційної інстанції направлено до судів першої інстанції 45 апеляційних скарг, які подані безпосередньо до суду апеляційної інстанції з порушенням п. 1 ч. 1 ст. 395 КПК України.

Звертаю Вашу увагу на те, що апеляційні скарги на судові рішення, ухвалені судом першої інстанції, подаються через суд, який ухвалив судове рішення.

Безпосередньо до суду апеляційної інстанції подаються апеляційні скарги на ухвали слідчого судді суду першої інстанції.

Порушення порядку подання апеляційних скарг призводить до порушення строків апеляційного оскарження та апеляційного розгляду судових справ, тяганини у реєстрації апеляційних проваджень і, як наслідок, скарг щодо порушення строків судового розгляду.

Враховуючи вищевикладене, прошу звернути увагу та вжити дієвих заходів щодо необхідності належного та обов’язкового виконання положень частини 1 статті 395 КПК України при подачі апеляційних скарг.

***

Рада адвокатів Одеської області нагадує адвокатам, що вони повинні контролювати рух справи, яку вони представляють, а саме: термін відправлення справи в апеляційну інстанцію з поданням адвокатами скарг на судові рішення.

У разі, коли справа зі скаргою адвоката своєчасно, тобто, відповідно до п.1 ст. 397 КПК України, через три дні після спливу терміну на апеляційне оскарження, не була відправлена до апеляційної інстанції,-  належним чином реагувати на таке порушення Закону шляхом направленням звернень до районного та апеляційного суду.

Рада адвокатів Одеської області.