ДО УВАГИ АДВОКАТІВ нова інформація про арбітраж

До Ради адвокатів Одеської області надійшла інформація про те, що з  21.10.2019 набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства.

Відповідно до ст. 32 КУзПБ 20.11.2019 створено Національну асоціацію арбітражних керуючих України.

Відповідно до п. 5 ст. 32 КУзПБ органами саморегулівної організації арбітражних керуючих є, зокрема, рада арбітражних керуючих регіону (АРК, м. Києва та Севастополя); голова ради арбітражних керуючих регіонів.

25.09.2020 року Установчим з’їздом арбітражних керуючих Одеської області створено Раду арбітражних керуючих Одеської області та обрано Голову Ради – арбітражного керуючого Колмикову Тетяну Олександрівну.

Кодексом України з процедур банкрутства, введено в дію Інститут банкрутства фізичних осіб.

Процедура неплатоспроможності фізичних осіб є новою у законодавстві і судова практика з цих питань лише формується.

Рада арбітражних керуючих Одеської області пропонує свою консультаційну допомогу адвокатам у разі звернення фізичних осіб з питань ініціювання справи про неплатоспроможність.

Також, розділ “Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу України з процедур банкрутства доповнено пунктом 2-1 згідно із Законом № 686-ІХ від 05.06.2020}, зокрема, 2-1 . «До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.

Заява ініціюючого кредитора або боржника – фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.

Ініціюючий кредитор або боржник – фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.

Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією».

У разі необхідності адвокатів, які супроводжують ініціювання справи про банкрутство або неплатоспроможності, у ознайомленні з кандидатурами арбітражних керуючих, що здійснюють свою діяльність на території Одеської області, для надання суду пропозиції щодо кандидатури арбітражного керуючого на виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією, такі дії можливо здійснити ознайомившись з кандидатурами арбітражних керуючих, які внесені до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України або звернутися до територіального органу з питань банкрутства, яким є – Відділ банкрутства Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) або безпосередньо звернутися до Ради арбітражних керуючих Одеської області.

Контакти Ради арбітражних керуючих Одеської області:

місцезнаходження: вул. Космонавтів, 36 каб. 904, м. Одеса, 65078,

еmail:

od.office.unita@ukr.net

контактний телефон Ради: (048) 766-00-60,

мобільний телефон +380979391170,

поштова адреса: абонентська скринька 61, м. Одеса, 65065.