До уваги адвокатів: шаблон заяви адвоката про притягнення до адміністративної відповідальності  у зв’язку з неправомірними діями посадової особи

Шановні колеги!

До Ради адвокатів Одеської області нерідко надходять заяви адвокатів про притягнення посадових осіб до адміністративної відповідальності за ч.5 ст. 212-3 КУпАП за відмову в наданні, несвоєчасне або неповне надання інформації у відповідь на адвокатський запит.

Під час складення протоколів про адміністративне правопорушення, уповноважена особа Ради адвокатів Одеської області вказує всі наявні відомості, з яких вбачається вчинення особою такого правопорушення.

З огляду на практику розгляду справ за ч.5 ст. 212-3 КУпАП, що склалася останнім часом, необхідною умовою притягнення судом винної особи до відповідальності є наявність факту завдання шкоди потерпілому.

Так, стаття 269 КУпАП визначає, що потерпілим є особа, якій адміністративним правопорушенням заподіяно моральну, фізичну або майнову шкоду.

У свою чергу, Рада адвокатів Одеської області не може зазначати від імені адвоката про заподіяну йому шкоду за відсутності відповідних доказів.

Враховуючи вищевикладене, при зверненні до Ради адвокатів Одеської області, заява адвоката про притягнення до адміністративної відповідальності, окрім іншого, повинна містити опис негативних наслідків, які адвокат вимушено поніс у зв’язку з неправомірними діями посадової особи.

 З метою спрощення порядку звернення до Ради адвокатів Одеської області, Комітетом захисту професійних прав адвокатів та реалізації гарантій адвокатської діяльності Ради адвокатів Одеської області складено шаблон відповідної заяви, з яким можна ознайомитися на сторінці Комітету у розділі «Зразки заяв та процесуальних документів»:

http://unba.odessa.ua/advokatske-samovryaduvannya/komiteti/komitet-zahistu-profesijnih-prav-advokativ-ta-realizatsiyi-garantij-advokatskoyi-diyalnosti-radi-advokativ-odeskoyi-oblasti/zrazki-zayav-ta-protsesualnih-dokumentiv/

З повагою,

голова Комітету захисту професійних прав адвокатів

та реалізації гарантій адвокатської діяльності

Ради адвокатів Одеської області

О.О. Козлов.