До уваги адвокатів! Щодо притягнення до відповідальності у разі несплати щорічних внесків

 
Відповідно до Рішення Ради адвокатів України від 13 грудня 2019 року № 166 «Про сплату щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування у 2020 році» щорічний внесок на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування сплачується адвокатом у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого станом на 1 січня відповідного календарного року, у визначений Положенням про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування строк, тобто до 31 січня 2020 року.
 ***
Звертаємо увагу, що згідно вимог положень п.5 ч.1 ст.21 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» до професійних обов’язків адвоката належить виконання рішення органів адвокатського самоврядування, у тому числі сплату щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.
Рада адвокатів Одеської області нагадує про необхідність сплати заборгованості у найближчий час, якщо така заборгованість є.
***
Також повідомляємо, що згідно статті 34 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» однією з підстав для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності є вчинення такого дисциплінарного проступку, як невиконання рішень органів адвокатського самоврядування.
На засіданні Ради адвокатів Одеської області 18 листопада 2020 року розглядалося питання щодо наявності значної суми заборгованості за сплату щорічного внеску та прийнято рішення про необхідність передачі справ адвокатів-боржників до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Одеської області.
А тому, Рада адвокатів Одеської області у випадку несплати адвокатом щорічного внеску буде змушена звернутись до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Одеської області для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності.
Рада адвокатів Одеської області.