Комітет по роботі з молодими адвокатами та Комітет Конституційного правосуддя та прав людини Ради адвокатів Одеської області  запрошують 02 березня 2019 року взяти участь у семінарі з практики Європейського суду з прав людини

Семінар буде присвячений питанням адвокатської етики та розгляду практичних аспектів захисту прав осіб в Європейському суді з прав людини. Різноманітні питання, практична орієнтованість, досвідчені експерти – все це зробить наш захід справжньою фаховою подією.

Представляємо  спікерів семінару.

Бронз Йосип Львович – голова Ради адвокатів Одеської області, заслужений юрист України.

Тема виступу: Моральний закон всередині нас.

Кармазіна Катерина Юріївна – адвокат, заступник голови Комітету конституційного правосуддя та прав людини Ради адвокатів Одеської області, керівник Одеського відокремленого підрозділу ГО “Всеукраїнське об’єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу”, медіатор, к.ю.н., доцент.

У виступі на тему «Україна та Європейський Суд з прав людини: взаємодія на сучасному етапі» буде висвітлено інформацію про ЄСПЛ, хто і в яких випадках має право звернутися до ЄСПЛ, про статистику звернень до ЄСПЛ, про право на правову допомогу для звернення до ЄСПЛ.

Також будуть розглянуті питання:

–  Виконання рішень ЄСПЛ державою Україна: реалії та проблематика;

– Заявники vs. Україна: хто переможець;

– Про регрес в державах, що програли;

– Верховний Суд та ЄСПЛ: нові можливості.

Охотнікова Наталія Геннадіївна експерт ОБСЄ, адвокат, має 7  виграних справ у Європейському суді з прав людини, тренер з проблематики застосування рішень ЄСПЛ у національних судах, а також представлення інтересів осіб у стратегічних судових справах перед ЄСПЛ. Лектор семінарів для суддів «Міжнародні стандарти судової практики» у партнерстві з Національною школою суддів України, учасник різноманітних міжнародних програм з прав людини на базі Європейського суду з прав людини (м. Страсбург, Франція); (Женева, Швейцарія); (Будапешт, Угорщина); (м. Сараєво, Боснія та Герцеговина).

Тема виступу: «Застосування тимчасових заходів згідно з Правилом 39 Регламенту Європейського суду з прав людини».

Будуть розглянуті такі питання:

–        Загальні положення щодо можливості застосування тимчасових заходів згідно з Правилом 39 Регламенту Суду.

–        Практика ЄСПЛ із застосування Правила 39. Вплив на пріоритетність справи.

–        Вимоги до складання заяви про застосування Правила 39. «Підводні камені».

–        Окремі випадки застосування Правила 39:

  • Справи стосовно конфлікту на Сході України.
  • Справи щодо неналежного надання медичної допомоги в місцях несвободи.
  • Екстрадиційні справи.

Киченок Андрій Сергійович – адвокат, має практику представництва осіб перед Європейським судом з прав людини на усіх стадіях провадження; співпрацює з питань допомоги особам, які опинилися в складних життєвих обставинах, та особам, які є уразливими до насилля, порушення прав людини та соціально небезпечних хвороб з благодійними організаціями: БО «Всеукраїнська ліга «Легалайф», МБФ «Вертикаль», МБФ «Альянс громадського здоров’я».

Тема виступу: «Заява до ЄСПЛ – загальні правила, приховані моменти та лайфхаки. Запобіжний захід та практика ЄСПЛ – як знайти аргументи для слідчого судді».

Будуть розглянуті такі питання:

  • Звернення до ЄСПЛ – формуляр 2018 року, електронна система eComm, вимоги до оформленнядодатків.

– Практика ЄСПЛ  – як обрати найбільш релевантну.

– Запобіжний захід та практика ЄСПЛ – як знайти аргументи для слідчого судді та переконати його у тому, що права підзахисного, гарантовані Конвенцією, не можуть бути порушені.

Семінар відбудеться в Апеляційному суді Одеської області (вул. Івана та Юрія Лип, 24-а) з 10 до 14 години (тривалість – 4 години).

Реєстрація розпочнеться за місцем проведення семінару з 9.00 години.

Реєстрація відбуватиметься на підставі даних попереднього запису учасників за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/1z_Kp-mExh3LrnWMjp8mYWITg54B3cq4FJvCbKHja6uE/edit

Радою адвокатів Одеської області учасникам семінару будуть видані Сертифікати з підвищення кваліфікації (4 бали).

Запрошуємо колег взяти участь в унікальному заході.