НЕКРОЛОГ

Шановні колеги!

Сьогодні, 2 листопада 2021 року о 5.20 пішов у Небуття очільник Одеської адвокатури, легенда української адвокатури, заслужений юрист України Йосип Львович Бронз. Перестало битися серце Людини, значення і роль якої в українській державі та суспільстві важко переоцінити.

Йосип Львович все своє життя до останньої секунди присвятив служінню людям, захисту їх прав , свобод та законних інтересів.

Для кожного з одеських адвокатів він став не тільки провідником у професію, але й справжнім батьком. Тому кожного з нас сьогодні спіткало невимовне горе.

Нагадаємо деякі віхи з його яскравого життєвого шляху.

«Я – адвокат. Казалось бы, что ничего не предвещало того, что я им стану; ни происхождение, ни окружение, ни знание или увлечение этой профессией»,- Й.Л.Бронз. «Знаки судьбы».

У 1967 році Йосип Львович закінчив юридичний факультет Одеського університету ім.  І.І.  Мечникова та того ж року був прийнятий стажистом в Одеську обласну колегію адвокатів.

Протягом восьми років працював в юридичних консультаціях Одеської області, зокрема, в Арцизській юридичній консультації, у 1974 році був переведений в юридичну консультацію Іллічівського району м. Одеси.

У 1978 році був обраний членом Президії Одеської обласної колегії адвокатів,  а в 1985 році призначений заступником голови колегії.

У 1989 році брав активну участь у створенні Союзу адвокатів СРСР, на Установчому з’їзді його було обрано секретарем Союзу. У 1989 році в Страсбурзі (Франція) як представник Спілки адвокатів СРСР сприяв вступу Спілки адвокатів СРСР до Міжнародної асоціації адвокатів (ІВА). Одним з перших адвокатів СРСР вступив до ІВА в індивідуальному порядку, отримавши посвідчення № 018809.

Після реорганізації Союзу, з 1992 року і по теперішній час – віце-президент Міжнародного Союзу  (співдружності) адвокатів.

Брав активну участь в створенні громадської організації «Спілка адвокатів України», був обраний Головою комітету з професійної етики, а згодом – віце-президентом Спілки адвокатів України.

Член Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури.

Заслужений юрист України  (1992 р.).

Член Одеської обласної колегії адвокатів з моменту вступу до адвокатури, а з 2006 р. – Голова Одеської обласної колегії адвокатів.

Очолював дисциплінарну палату кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Одеської області протягом вересня 1993 – червня 2006 р.р. 

У липні 2006 р. був обраний головою кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Одеської області. На посаді голови кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Одеської області він пропрацював до 06 жовтня 2012 року, коли його було обрано Головою Ради адвокатів Одеської області.

Автор багатьох праць, які присвячені історії, питанням організації та діяльності адвокатури.  Головний редактор «Вісника Одеської адвокатури».

За відданість адвокатурі, служінню її ідеалам та за дотримання високих етичних стандартів в адвокатській діяльності отримав серед колег надзвичайний авторитет та звання «Лицаря адвокатури».

Нагороджений відзнакою Одеського міського голови – орденом Г. Маразлі, золотою медаллю Міжнародного Союзу  (співдружності) адвокатів, найвищою відзнакою Національної асоціації адвокатів України «Видатний адвокат», державними нагородами – орденами «За заслуги» ІІІ, ІІ та І ступеня.

З 06 жовтня 2012 р. до останнього дня свого життя – Голова Ради адвокатів Одеської області.

В серпні 2021 року Йосипу Львовичу присвоєно звання «Почесний громадянин Одеської області».

Адвокатська спільнота всієї України понесла тяжку непоправну втрату. Нам бракуватиме нашого Вчителя, Натхненника, Взірця, Мудрого Порадника. Вічна пам’ять про його численні добрі справи назавжди залишиться  в наших серцях.

Царства Небесного його світлій душі!

Тебя Я не забуду

Я имя твое написал на руке Своей,

Я думаю о Тебе непрестанно.

Исаия 49:16