П’ятий (ювілейний!) щорічний шаховий турнір «Адвокатська тура-2019»

14 грудня 2019 року в актовій залі Ради адвокатів Одеської області на .Жуковського, 14 пройшов п’ятий щорічний шаховий турнір “Адвокатська тура-2019″, приурочений до Дня адвокатури України. Цього разу у змаганнях із шахів узяли участь 14 адвокатів.

Перед початком турніру із вітальним словом до адвокатів – пошановувачів шахів звернувся голова Ради адвокатів Одеської області Й.Л.Бронз, який побажав отримати задоволення від гри та  від корисного спілкування у процесі турніру, а також   висловив сподівання, що в наступному році кількість учасників турніру збільшиться.

Цього року турнір традиційно проводився за «швейцарською системою» у вісім турів, із контролем часу по 15 хвилин на партію кожному із суперників.

Варто зазначити, що п’ятий ювілейний турнір за запеклістю боротьби та інтригою щодо того, хто ж виборе призові місця, перевершив всі попередні турніри. Майже половина учасників до останніх турів за своїми результатами могла претендувати на призові місця. Жоден із учасників не уникнув і поразок.

Насамкінець, із однаковим результатом по 6 набраних очок підсумкову таблицю очолили одразу четверо, але додаткові показники розставили переможців наступним чином:

1-е місце – Ярослав Шиєнков, 2-е місце – Олексій Бойко (переможець минулорічного турніру), 3-е місце – Ярослав Дабіжа і 4-е місце – Володимир Ковальский (срібний призер «Адвокатської тури-2018».

Високий клас гри показали адвокати: П.Селюков, В.Сокалюк, В.Аврамов, Р.Жученко, Д.Пономаренко, В.Тітов, А.Павлішин, А.Давиденко, Б.Бабін. Відзначимо єдину представницю прекрасної статі – Вікторію Кохтенко-Чорноус, яка є постійним учасником цього турніру і на рівних змагається з чоловіками.

При нагородженні переможців і учасників цінними призами, грамотами та значками з емблемою турніру, організатори В.Сокалюк та Д.Пономаренко висловили подяку голові Ради адвокатів Одеської області Й.Бронзу за постійну організаційну та фінансову підтримку змагань, а також подякували спонсорам турніру: Одеському відділенню ВГО «Асоціація адвокатів України», АО «Барістерс», АБ «Сокалюка», а також міжнародному гросмейстеру Михайлу Голубєву, допомога якого в якості судді в черговий раз дозволила провести турнір на високому рівні. Йому допомагала судити Ірина Касімова, якій організатори також висловили подяку.

Оригінальним «оформленням» турніру стала виставка картин на шахово-сюрреалістичну тематику відомого одеського художника Андрія Паскевича під загальною назвою: «Арт-проект «Ігри розуму – картини на тему шахів».

Андрій Паскевич є також письменником, астрологом та культивує заняття кунг-фу.

Як зазначив він у своєму виступі перед початком турніру: “Користь моїх картин для людей я бачу в тому, що через картину кожна людина може увійти в духовний вимір, в якому я перебував під час створення своїх робіт, і побачити світ і своє місце в ньому під іншим кутом зору. Життя є гра, і ми можемо уявити себе в ній шаховими фігурами, які вважають, що переміщуються по шахівниці по своїй волі. У кожної фігури, як і у людини, є свій потенціал. Але можливо, є й гравець, який грає нами, як ми шаховими фігурами…».

Художник висловив сподівання, що його картини налаштують всіх учасників на якісну гру. Так і було.

У перервах між шаховими баталіями учасники турніру насолоджувались смачними стравами, виготовленими кондитерською «Творожна бабка» під керівництвом Тетяни Лисенко.

Крім того, висловлюємо подяку працівникам АО «Баристерс» Олександру Трояну, Юлії Гончаренко і Тетяні Лисенко, без практичної допомоги яких турнір не пройшов би на належному рівні.

Отож, шаховий турнір «Адвокатська тура» вже став традиційним інтелектуальним заходом, який передує святкуванню адвокатами Одещини свого професійного свята – Дня адвокатури України.

Тому я особисто бажаю всім колегам, а не лише шанувальникам шахів, професійних успіхів, самовдосконалення і постійного інтелектуального зростання, допомогою в якому може стати може ця неймовірно захоплююча стародавня гра.

Всеволод Сокалюк,

член Ради адвокатів Одеської області, засновник і співорганізатор щорічного шахового турніру «Адвокатська  тура».

1 2 3 4 5 6