Шановні колеги! Починаючи з 1 листопада 2020 року, правила організації ефективного цивільного та кримінального судочинства офіційно застосовуються у діяльності пілотних судів!

 У травні 2018 року на базі Апеляційного суду Одеської області,  за підтримки уряду Королівства Нідерландів та організаційного супроводу Одеської обласної організації Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України», стартував міжнародний проєкт «Суд, громадяни, суспільство, держава: співпраця заради змін», метою  якого є розроблення в межах законодавства єдиних уніфікованих правил організації ефективного цивільного та кримінального судочинства.
Пілотними судами були обрані Одеський апеляційний суд, Малиновський районний суд міста Одеси та Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області, що затверджено 26 жовтня 2018 року рішенням №71 Ради суддів України.
 За результатами першого етапу були розроблені проєкти «Правил організації ефективного цивільного судочинства» та «Правил організації ефективного кримінального судочинства» (надалі – Правила).
28 лютого 2020 року Радою суддів України було прийнято рішення №14, яким запроваджено застосування Правил у вказаних трьох пілотних судах.
30 вересня 2020 року до Вищої ради правосуддя були направлені фінальні версії Правил та лист щодо прийняття їх до відома та врахування в діяльності.
Починаючи з 1 листопада 2020 року, Правила офіційно застосовуються у діяльності пілотних судів.
Адвокати Ради адвокатів Одеської області, задля забезпечення репрезентативної участі представників адвокатури, брали безпосередню участь у розробленні проєктів Правил, обговореннях стосовно ефективних механізмів їх застосування.
 
Представляємо до Вашої уваги фінальні версії Правил та пропонуємо з ними ознайомитися:
 
 
Сподіваємося на готовність до прогресивних змін в організації, здійсненні судочинства та активне, результативне застосування Правил.