Щодо нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування фізичними особами, у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування та особами, які проводять незалежну професійну діяльність (лист ДФС від 30.12.2016 р. № 41658/7199-99-13-02-01-17)

 З 01 січня 2017 р. внесені зміни до Закону № 2464 «Про збір та облік  єдиного внеску на  загальнообов’язкове державне страхування» (далі – єдиний внесок).

Платники єдиного внеску  зобов’язані в повному обсязі своєчасно сплачувати внесок.

Платниками єдиного внеску є особи, які проводять незалежну професійну діяльність (адвокати тощо).

Базою нарахування єдиного внеску є сума доходу (прибутку), отриманого віх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб.

При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір  мінімального страхового внеску на місяць!

 

З    01.01.2017 р. – 704 грн  (  22% від 3200 грн  – 1 мін. зарплата)

 

Страховий  стаж буде зараховуватися  пропорційно сплаченому єдиному внеску.

Особи – пенсіонери за віком або інваліди, які проводять незалежну професійну діяльність, – не звільняються від сплати єдиного внеску!

Щодо термінів сплати єдиного внеску, особи, які проводять незалежну професійну діяльність, зобов’язані сплачувати  єдиний внесок, нарахований за календарний рік,  до 1 травня наступного року.

*У разі припинення діяльності,  особи, які проводять незалежну професійну діяльність, зобов’язані надати самі за себе Звіт із зазначенням типу форми «ліквідаційна», де останнім звітнім періодом буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня реєстрації припинення діяльності.

Термін сплати  зобов’язань  у Звіті  з позначкою «ліквідаційна» , настає в день подання такого Звіту, відповідно єдиний внесок необхідно сплатити до дати подання Звіту включно.