15 лютого 2020 року близько 200 адвокатів нашої області мали зустріч із головою територіального управління Служби судової охорони в Одеській області Петром Валентиновичем Талпою

Зустріч пройшла у приміщенні РАОО на Жуковського, 14.

На ній йшлося про те, що тривалий час українські суди залишалися практично не захищеними від проявів насильства. Траплялося, що агресивно налаштовані особи зривали судові засідання, блокували входи і виходи в приміщення судів і службові кабінети, загрожували учасникам судових процесів вибухонебезпечними предметами, зброєю. Були й трагічні випадки.

Метою зустрічі адвокатів із керівником служби, яка покликана здійснювати заходи з підтримання громадського порядку в суді, припиняти прояви неповаги до суду та гарантувати безпеку учасників судового процесу, стали численні звернення адвокатів  про порушення їх професійних прав при проходженні до судових установ.

Адвокати здебільшого нарікали на «надмірну увагу» до їх персон, що сприймається за перевищення службових повноважень окремими працівниками служби.

Петро Талпа зі свого боку пообіцяв провести додатковий інструктаж, щоб надалі не виникало жодних непорозумінь чи конфліктів, адже все мусить вирішуватися у правовій площині при чііткому дотриманні посадових  інструкцій.

«Я б хотів,- сказав він,-  щоб наших співробітників ви сприймали як охоронців, а не контролерів чи ворогів. Зокрема,  поверховий огляд речей адвоката не  мусить сприйматися за  особисту образу, а за службову необхідність, яку диктують правила та інструкції».

«Якщо ми хочемо, щоб нас поважали,- йшлося у виступах адвокатів,- ми  самі мусимо бути зразком законності, толерантності і порядку».

Відбувся конструктивний діалог, своєчасний і вкрай важливий.

 

1