Сьогодні, 29 січня 2020 року, у Приморському районному суді Одеси відбулася робоча конференція з актуальних питань подальшої реформи інституту присяжних при відправленні правосуддя судами в Україні, в роботі якої активну участь взяли адвокати РАОО

Захід був організований за участі голови комітету Верховної Ради України з питань правової політики Андрія Костіна та керівництва Приморського районного суду Одеси.

Андрій Костін представив до уваги учасників зустрічі пакет законопроектів щодо впровадження в Україні ефективного суду присяжних та наголосив на необхідність обговорення науковцями та юристами-практиками (суддями, адвокатами та прокурорами) для визначення шляхів вдосконалення та подальшої практичної реалізації.

в                    д

Керівник Програми USAID «Нове правосуддя» Девід Майкл Вон поділився власним досвідом щодо здійснення правосуддя судом присяжних у США та розповів про переваги діючого суду присяжних у правовій державі.

У свою чергу, старший радник Консультативної Місії Європейського Союзу із правової реформи Томас Фланаган розповів про особливості розгляду кримінальних та цивільних справ за участі присяжних в Ірландії.

Заступниця керівника Програми USAID «Нове правосуддя» Наталія Петрова та юридична радниця Програми USAID «Нове правосуддя» Уляна Пашинна представили дослідження та напрацювання експертів щодо участі присяжних у відправлені правосуддя в Україні.

Голова Ради адвокатів Одеської області Йосип Бронз представив до обговорення необхідність введення в судах України інституту присяжних та поділився власним досвідом та історією становлення суду присяжних в Україні.

г

Голова ГО «Асоціація присяжних України» Сергій Саханєнко представив погляд присяжного на менеджмент та супровід інституту присяжних в Україні.

Активну роль в обговоренні заявленої теми взяли заступники голови Ради адвокатів Одеської області Олена Джабурія та Олександр Козлов, завідувач кафедри організації судових, правоохоронних органів та адвокатури Національного університету «Одеська юридична академія» Нана Бакаянова,заступник голови Комітету із захисту професійних прав адвокатів та реалізації гарантій адвокатської діяльності Ради адвокатів Одеської області Вадим Семенов, завідуюча кафедри кримінального процесу НУ ОЮА Ірина Гловюк.

а

Під час виступів було обговорено чине законодавство та пакет законопроектів щодо впровадження в Україні справжнього суду присяжних, які є предметом розгляду та в подальшому прийняття парламентом України.

Учасниками робочої зустрічі було запропоновано ряд напрацювань з урахуванням міжнародного досвіду щодо врегулювання питань на предмет доповнення до законопроектів.

Результатом конференції стане відкрите звернення учасників до комітету Верховної Ради України з питань правової політики, з пропозиціями по внесенню деяких змін та доповнень до існуючих законопроектів та процесуальних кодексів, щодо порядку участі присяжними у відправлені правосуддя в Україні.

б