У першому читанні прийнято проект Закону щодо звільнення адвокатів від подвійного нарахування ЄСВ

04 лютого 2020 року у першому читанні прийнято проект Закону про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (щодо усунення дискримінації за колом платників) (№2166).

Документ підтримали 366 народних депутатів.

Законопроектом передбачається внесення змін до ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», зокрема, доповнення переліку підстав, за яких платник звільняється від сплати єдиного внеску.

Так, автори законопроекту пропонують врегулювати питання щодо нарахування та сплати ЄСВ особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність.

Відповідні зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» нададуть можливість адвокатам, які здійснюють індивідуальну адвокатську діяльність, уникнути подвійного нарахування ЄСВ за результатами провадження одного й того ж виду діяльності одночасно, за умови взяття їх на облік як фізичних осіб – підприємців.

Прийняття такого закону стане значним кроком вперед для розвитку інституту адвокатури України, оскільки вирішить суперечливі питання сплати адвокатами єдиного внеску та забезпечить реалізацію конституційних прав громадян.

Одним із авторів проекту закону виступив Андрій Костін.