УВАГА! Зміни, пов’язані з початком функціонування ЄСІТС

Згідно змісту листа «Про окремі питання, пов’язані з початком функціонування ЄСІТС»* за підпису заступника Голови ДСА України Сергія Чорнуцького, з урахуванням статті 253 Цивільного кодексу підсистеми “Електронний кабінет”, “Електронний суд” та підсистема відеоконференцзв’язку офіційно починають функціонувати з 5 жовтня 2021 року.
ДСА України також повідомляє про введення в дію ряду норм процесуальних кодексів та норм Закону, відповідно до яких змінюється порядок вчинення дій, пов’язаних з початком функціонування ЄСІТС, зокрема:
1. Змінюється порядок та форма подачі процесуальних документів до суду.
2. Запроваджується обов’язок реєстрації в суді процесуальних документів, поданих до суду в електронній формі.
3. Передбачається механізм сканування процесуальних документів, які надійшли до суду в паперовій формі.
4. Розгляд справи, її формування та зберігання, як і раніше, здійснюватиметься в паперовій формі.
5. Запроваджується у судів можливість надсилання сторонам справи повідомлень чи процесуальних документів в електронній формі.
6. Можливість ознайомлення з матеріалами справи в електронному вигляді.
7. Можливість надсилання засобами ЄСІТС копій документів, поданих до суду однією стороною, іншій стороні по справі, якщо вона зареєстрована в ЄСІТС.
8. Змінюється порядок подання до суду апеляційних і касаційних скарг в електронній формі.
9. Змінюється порядок проведення та фіксації судових засідань у режимі відеоконференції.
 
Просимо звернути ОСОБЛИВУ УВАГУ:
У зв’язку з набранням чинності Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС змінюється порядок подання апеляційних та касаційних скарг, згідно положень ст.ст. 297, 331 КАС України, ст.ст. 355, 391 ЦПК України, ст. ст. 257, 289 ГПК України:
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Касаційна скарга подається безпосередньо до суду касаційної інстанції.
 
З метою уникнення порушення процесуальних строків на апеляційне та касаційне оскарження, відповідні скарги можна подати після реєстрації в електронному кабінеті (https://id.court.gov.ua/ ) у підсистемі «Електронний суд», або в паперовому вигляді.
 
*Повний текст листа «Про окремі питання, пов’язані з початком функціонування ЄСІТС» ДСА України доступний за посиланням: https://dsa.court.gov.ua/userfiles/media/new_folder_for_uploads/dsa/List_15-17888-21.pdf .