В Одеському апеляційному господарському суді відбулося засідання «круглого столу» на тему : «Роль суддів у забезпеченні справедливого правосуддя розгляду упродовж розумного строку»

Метою засідання стало інформування учасників щодо проблеми надмірної тривалості судового провадження в Україні і, відповідно, подання великої кількості заяв з цього питання до Європейського суду з прав людини у справах щодо України; обговорення рекомендацій, зазначених у Висновку № 6 Консультативної ради європейських суддів «Про справедливий суд у розумні строки та роль судді в судових процесах з урахуванням альтернативних засобів вирішення спорів»; аналіз практичних проблем, які призводять до надмірної тривалості судового провадження.
До обговорення були представлені наступні теми: можливі шляхи вирішення проблеми надмірної тривалості судового провадження в Україні; роль суддів у забезпеченні справедливого судового розгляду упродовж розумного строку.
З вітальним словом до учасників предметної розмови звернулися організатори заходу: голова відділу реформ сектору правосуддя Департаменту правосуддя та правового співробітництва, Генеральний директор з прав людини та верховенства права Ліліт Данагян та голова Одеського апеляційного господарського суду Наталія Морщагіна.
До участі у засіданні «круглого столу» були запрошені представники Верховного Суду України, Міністерства юстиції України, Секретаріату Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини, міжнародні та національні експерти Ради Європи,  судді Одеської області, науковці та адвокати.
Начальник відділу представництва держави у кримінальних справах Секретаріату Урядового уповноваженного у справах Європейського суду з прав людини Єлизавета Дзигора доповіла про надмірну тривалість провадження в Україні в контексті практики Європейського суду з прав людини.
Суддя Верховного Суду України Іван Шицький наголосив на практичних проблемах, які призводять до надмірної тривалості провадження в Україні.
Про  забезпечення принципу розумної тривалості розгляду справи судом в контексті судової реформи розповідала Ольга Балагур, головний спеціаліст відділу з питань судоустрою та цивільної юстиції Управління з питань правосуддя Департаменту з питань правосуддя та національної безпеки Міністерства юстиції України.
Про Європейські стандарти  та роль суддів у забезпеченні судового розгляду упродовж розумного строку розповіла професор, доктор Лорена Бахмаєр Вінтер (Школа права Мадридського університету Комплутенсе, Кафедра цивільного і кримінального процесуального права).
Активну участь у заході, організованому Проектом Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні», взяли також заступник голови Ради адвокатів Одеської області Андрій Костін та адвокат Олександр Байдевін, які мали виступи та взяли участь у дискусіях.
Із заключним словом виступили Ліліт Данегян та Наталія Морщагіна, які висловили сподівання про подальшу плідну співпрацю та підтримку міжнародної правничої спільноти  ходу реалізації судової реформи в Україні.

круглий стыл