Відбувся семінар із підвищення кваліфікації для адвокатів Одеської області на тему огляду судової практики визнання правочинів недійсними та застосування господарськими судами законодавства, яке регулює іпотеку як заставу нерухомого майна та майнових прав

За інформацією Олександра Байдеріна, голови Комітету господарського права і процесу РАОО, захід, який зібрав близько сотні учасників, пройшов 25 листопада 2016 року в Одеському апеляційному господарському суді.

Семінар був організований Радою адвокатів Одеської області, Одеським апеляційним господарським судом та Комітетом господарського права і процесу Ради адвокатів Одеської області.

Вітаючи учасників семінару, заступник голови Ради адвокатів Одеської області Андрій Костін подякував керівництву суду за надані можливості проведення семінару, а також суддів – за підготовку матеріалів судової практики на вивчення.

З доповідями виступили судді Одеського апеляційного господарського суду Туренко Валентина Борисівна та Гладишева Тетяна Яківна.

Так, Валентина Борисівна Туренко розповіла учасникам про судову практику визнання правочинів недійсними, зокрема розкрила тему проблемних питань визнання недійсними зобов’язань на майбутнє.

У свою чергу Тетяна Яківна Гладишева розлого доповіла щодо судової практики застосування господарськими судами законодавства, яке регулює іпотеку як заставу нерухомого майна та майнових прав. В тому числі Тетяна Яківна розповіла про існуючі правові висновки Верховного Суду України з визначених питань та надала присутнім інформацію щодо наявності актуальної довідки з вивчення та узагальнення судової практики щодо застосування господарськими судами законодавства, яке регулює іпотеку як заставу нерухомого майна та майнових прав, видану Вищим господарським судом України для застосування під час здійснення судочинства.

Учасники семінару обмінялися думками з озвучених питань.

Переглянути відео матеріали з семінару можна за посиланням: http://bambuser.com/v/6542822

З повним текстом довідки Вищого господарського суду України можна ознайомитися у прикріпленому нижче файлі.

ВГСУ – Довідка з вивчення судової практики