«Захист професійних прав адвокатів: сучасні проблеми та перспективи їх врегулювання» – такою була тема семінару із підвищення кваліфікації для адвокатів Одеської області

Захід, організований Радою адвокатів Одеської області спільно із Комітетом захисту професійних прав адвокатів та реалізації гарантій адвокатської діяльності Ради адвокатів Одеської області та факультетом адвокатури НУ «Одеська юридична академія», відбувся 10 грудня 2016 року в НУ «Одеська юридична академія».

Це був останній цьогорічний семінар із підвищення кваліфікації для адвокатів Одеської області (наступний відбудеться у лютому-березні 2017 року). Він пройшов у формі живого спілкування.

Вітаючи учасників заходу, який зібрав кілька сотень спеціалістів, голова Ради адвокатів Одеської області заслужений юрист України Йосип Бронз та заступник голови Ради Андрій Костін наголошували на тому, що семінар проходить у Всесвітній день прав людини, а хто, як не адвокати, захищає законні права людей, а відтак і їхні права мусять бути захищеними, а слідчі дії стосовно адвокатів мусять здійснюватися виключно за рішенням слідчого судді.

Учасники заходу заслухали виступи та обговорили проблемні питання дотримання професійних прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності на стадії апеляційного розгляду справи; порядок дій адвоката при проведенні у нього обшуку; проведення НСРД у відношенні адвоката; проблемні питання реалізації професійних прав адвокатів в кримінальному процесі; детально зупинилися на підсиленні принципу змагальності в кримінальному процесі та на темі професійних прав і гарантій адвокатів та змін до КПК тощо.

Про те, що адвокати мусять бути готовими захищати свої права, говорив і Олександр Козлов  – адвокат, голова Комітету захисту професійних прав адвокатів та реалізації гарантій адвокатської діяльності Ради адвокатів Одеської області. Промовець наводив конкретні приклади діяльності комітету стосовно захисту прав адвокатів, роблячи акцент на тому, що кожен може розраховувати на підтримку колег.

Найперше, що треба зробити при порушенні професійних прав адвоката, йшлося в ході семінару, – це негайно повідомити про обшук чи іншу протиправну дію, яка перешкоджає роботі адвоката, до Ради адвокатів Одеської області та до Комітету захисту професійних прав адвокатів та реалізації гарантій адвокатської діяльності Ради адвокатів Одеської області.

dscn1271 dscn1279
dscn1274 dscn1275
dscn1273 dscn1277
dscn1280