17 березня 2018 року організовано і конструктивно пройшла звітна Конференція Ради адвокатів Одеської області

Із кворумом – 81 делегат – Конференція розпочала роботу  із вирішення організаційних питань.

Зі звітом про діяльність Ради адвокатів Одеської області впродовж 2017 року виступив голова Ради Йосип Бронз.

Навчання адвокатів, підвищення кваліфікації спеціалістів – тема, яка не знімається з порядку денного діяльності Ради. Однак, як зауважив промовець, на семінарах і тренінгах часто присутні одні і ті ж самі люди. Дехто взагалі приходить на такі заходи за для отримання сертифікату учасника.

У подальших планах Ради – тренінги та семінари з різних галузей законодавства, зі складання правових документів, що може бути корисно особливо для молодих колег, навчання з риторики, з адвокатської етики тощо. Але потрібна зацікавленість людей, бажання постійно вчитися, шліфувати адвокатську майстерність.

Доповідач детально зупинився на аналізі діяльності Комітетів Ради, акцентувавши увагу на тому, що необхідно постійно розширювати кола питань, розглядом яких зайняті Комітети, а також активніше залучати до роботи ініціативних адвокатів, які мають бажання і віднайдуть час попрацювати на благо спільноти.

Йосип Бронз також закликав колег активніше долучатися до створення журналу «Вісник Одеської адвокатури», а відтак – залишити свій унікальний інтелектуальний слід в історії Одеської адвокатури, яка має славні традиції і досить перспективне майбутнє. Промовець закликав колег пропонувати нові теми, нові рубрики, писати цікаві статті, коментарі, спогади, розповідати про колег, про випадки з адвокатської практики тощо.

У звіті голови Ради говорилося про те, що сьогодні є необхідність у створенні ще кількох Комітетів, зокрема, по роботі з молодими адвокатами, оскільки існує значна зацікавленість і практична потреба у посиленні такої роботи.

Розмову стосовно окреслених питань і отриманих пропозицій про створення нових Комітетів буде продовжено на черговому засідання Ради, яке відбудеться 21 березня.

Питання не своєчасної сплати щорічного єдиного членського внеску (а сплата є статутним обов’язком кожного!),  – також залишається  на сьогоднішній день проблемою адвокатського співтовариства. До порушників можуть бути застосовані методи дисциплінарного впливу, що передбачено рішенніми Ради адвокатів України.

Співтовариству, зокрема, потрібні кошти на виконання фасадних робіт у будинку Ради на Жуковського,14, де вже створені пристойні умови для ефективної роботи штату співробітників, де для кожного адвоката відкриті двері, де кожен колега буде вислуханий і почутий. І взяти потрібні кошти  можна тільки з адвокатських внесків.

Допомога колегам-ветеранам і тим, хто зіткнувся з непростими життєвими проблемами,- питання, які традиційно перебувають у колі діяльності Ради, оскільки співтовариство адвокатів завжди вирізнялося солідарністю і колективізмом, бажанням підтримати адвокатів-пенсіонерів, колег з інвалідністю у тяжку для них  хвилину життя.

Про діяльність Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Одеської області впродовж 2017 року перед делегатами Конференції звітувала голова КДКА Наталія Рудницька. Вона, зокрема, сказала, що, впродовж підзвітного часу КДКА було проведено 207 засідань, схвалено 956 рішень. Було також розглянуто 1227 скарг і пропозицій, які надійшли на адресу Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Одеської області, серед яких – 3 скарги від адвокатів на своїх колег.

Проведену роботу, про яку йшлося у звітах, делегати Конференції відкритим голосуванням визнали «задовільною».

Стосовно фінансової діяльності Ради адвокатів Одеської області за 2017 рік. Повний звіт про фінансово-господарську діяльність було викладено на сайті Ради, тож кожен адвокат міг переглянути і проаналізувати документ, оскільки Рада працює відкрито і прозоро.

Із висновками Ревізійної комісії адвокатури Одеської області стосовно перевірок фінансово-господарської діяльності Ради перед делегатами Конференції виступила голова комісії Валентина Азаркіна, яка, зокрема, сказала, що за підзвітний час порушень у веденні кошторису (надходження і витрати), а також при ревізіях касових операцій не виявлено, зібрані кошти витрачалися ощадливо.

Перед учасниками заходу мали слово представник адвокатів Одеської області у складі Ради адвокатів України Олена Головченко та представник адвокатів Одеської області у складі Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури України Тетяна Подольна.

Висновки, з якими вони виступили, були обговорені і затверджені делегатами звітної Конференції.

Активними в обговоренні звітних доповідей на Конференції були делегати: Андрій Перов, Юрій Остюк, Олександра Гончарова, Світлана Адабаш, Олександр Вєсєлов, Вадим Бобир, Просковія Іванова, Юрій Григоренко, Максим Кварцхелія, інші адвокати, які у своїх виступах відзначали прозорість і відкритість дій керівництва Ради адвокатів Одеської області, вносили цікаві пропозиції, наприклад, стосовно покращення діяльності співтовариства, зокрема, з організації навчання колег, говорили про потребу у підтримці молодих спеціалістів, про необхідність і надалі зміцнювати корпоративну відповідальність.

Делегати Конференції одноголосно затвердили штатні розписи та кошториси Ради адвокатів Одеської області та КДКА на 2018 рік.