На семінарі для адвокатів-партнерів системи БПД Одеської області йшла мова про аспекти стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги населенню

107 адвокатів відвідали семінар-практикум з оцінки якості надання безоплатної правової допомоги, який відбувся  17 березня 2018 року  у приміщенні Ради адвокатів Одеської області (м. Одеса, вул. Жуковського 14).

На семінарі були присутні адвокати, які співпрацюють з центрами надання БПД з 2015 року, а також нові адвокати-партнери, які нещодавно пройшли конкурсний відбір та почали працювати у системі БПД Одеської області на підставі укладених договорів із центрами.

Відкрила захід директорка Регіонального центру Світлана Клішина, яка розповіла про мету та цілі впровадження стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Структуру та зміст стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги у цивільному та адміністративному процесі розкрив сертифікований тренер, адвокат Віктор Головішин.

Зокрема, одним із обов’язків адвоката у цивільному/адміністративному провадженні визначено ведення адвокатського досьє згідно з наведеним орієнтовним переліком. Така вимога сприяє систематизації усіх обставин, які мають значення для справи, та за необхідності може стати підставою для оцінювання якості наданої правової допомоги за умови згоди клієнта.

Стандарти містять обмеження щодо кількості справ, в яких одночасно адвокат може надавати безоплатну вторинну правову допомогу. Якщо на виконанні у адвоката одночасно перебуває 30 доручень, надання БВПД за якими не завершено, прийняття ним нових доручень не допускається.

Однією із новел Стандартів є підготовка адвокатом письмового правового висновку у справах, в яких, на його думку, відсутні фактичні та правові підстави для виконання доручення.

Додатками до Стандартів включено протокол узгодження правових питань щодо представництва за дорученням центру з надання БВПД, акт приймання-передавання документів (копій документів)/речей (речових доказів), орієнтовний перелік матеріалів адвокатського досьє у цивільному/адміністративному провадженні.

Дотримання Стандартів є обов’язковим для адвокатів при наданні БВПД і є підставою для об’єктивного оцінювання своєчасності, повноти та якості надання в необхідному обсязі безоплатної вторинної правової допомоги у цивільному, адміністративному процесах та представництва у кримінальному процесі.

Оцінювати якість надання адвокатами БВПД відповідно до цих Стандартів будуть комісії, утворені радами адвокатів регіонів, а Координаційний центр спільно з регіональними центрами з надання БВПД будуть забезпечувати моніторинг якості надання адвокатами БВПД.

ПЕРЕГЛЯНУТИ СТАНДАРТИ

Нагадаємо, що над розробленням Стандартів працювала робоча група у складі фахівців системи БПД, адвокатів та представників органів адвокатського самоврядування, науковців та представників громадського сектору. Проект Стандартів був фіналізований на зустрічі з представниками Національної асоціації адвокатів України (НААУ) 20 вересня та схвалений Радою адвокатів України 22 вересня 2017 року.

Підтримку у розробленні Стандартів, зокрема у проведенні зустрічей робочих груп та практикумів надавали українсько-канадський проект «Доступна та якісна правова допомога в Україні», а також Українська фундація правової допомоги за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Також слід зазначити, що у системі надання безоплатної правової допомоги із 2014 року діють Стандарти якості надання безоплатної вторинної правової допомоги у кримінальному процесі.

а32