17 листопада 2018 року відбулася VIII Міжнародна науково-практична конференція «Адвокатура: минуле, сучасність та майбутнє», в якій взяли участь народні депутати України, керівництво Національної Асоціації адвокатів України та одеські адвокати  

 

Конференцію відкрив президент Національного університету «Одеська юридична академія» С.В. Ківалов.

У роботі конференції взяла участь голова Національної Асоціації адвокатів України та Ради адвокатів України Ізовітова Л.П.. Вона виступила із доповіддю «Ризики реформи адвокатури», в якій зазначила, що за останній час наступ держави на права адвокатів посилився, тому закликала боротися проти утиску прав адвокатів, які були досягнуті і закріплені в Законі «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» 2012 р., який на той час був найпрогресивнішим в Європі, адже пройшов узгодження з Веніціанською комісією.

Із доповіддю «Реформа адвокатури: посилення прав чи втрата незалежності» виступив народний депутат України Писаренко В.В. (презентаційний матеріал розміщений на сайті у розділі «Корисні матеріли та інтернет-посилання).

На розвиток теми про права адвокатів і їх місцеве самоврядування виступив голова Ради адвокатів Одеської області, заслужений юрист України Бронз Й.Л. Він підняв питання про права регіональних структур адвокатури, у зв’язку з чим підвищив рівень дискусії.

Зі своєю доповіддю «Реформування інституту адвокатури в Україні: загрози і виклики» виступив заступник голови Національної Асоціації адвокатів України та Ради адвокатів України Гвоздій В.А., який доповів, що у президентському законопроекті, напевно, враховані до 80% матеріалів, які були підготовлені адвокатською спільнотою за останні 5 років, а 20% є досить сумнівними, підготовленими невідомими особами, які по суті створюють для адвокатів загрози втрати їх незалежності.

Про  «Актуальні питання дотримання гарантій адвокатської діяльності у рішеннях ЄСПЛ» говорив голова ВККА України, к.ю.н., адвокат Дроздов О.М., який навів ґрунтовні  приклади рішень Європейського суду про порушення прав адвокатів з боку держави.

В обговоренні проблем сучасної адвокатури також взяв участь заступник голови Ради адвокатів Одеської області Костін А.Є. У своїй доповіді «Допуск до професії адвоката» він висловив занепокоєння через проблеми, які виникли із президентським законопроектом, які звужують права адвокатів. Крім того, Костін А.Є. підняв питання про збільшення прав регіональних Рад.

Модерацію дискусії ефективно здійснювала завідувач кафедри організації судових, правоохоронних органів та адвокатури, доктор юридичних наук, адвокат, секретар дисплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Одеської області Бакаянова І.М.

Андрій Перов, адвокат.