19 травня  2021 року у змішаному форматі пройшло чергове засідання Ради адвокатів Одеської області, яке провів голова Ради Йосип Львович Бронз

IMG_0266У порядку денному засідання, що тривало майже 3 години, – перелік питань до розгляду, серед яких: інформація про діяльність Ради в умовах карантину; про направлення на стажування і призначення керівників стажування; про затвердження рішень про видачу посвідчень помічника адвоката і включення даних щодо помічників адвокатів до ЄРАУ.

Радою вчергове застосовано алгоритм видачі в умовах карантину свідоцтв про право на заняття адвокатською діяльністю без проходження стажування особам, які успішно склали кваліфікаційний іспит та мають стаж роботи у якості помічника адвоката (таких цього разу виявилось 4 особи),  затвердження звітів про проходження стажування та видачу свідоцтв про право на заняття адвокатською діяльністю особам, які пройшли стажування (25 осіб).

Трьом діючим працівникам органів прокуратури Рада була змушена видати свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю на виконання рішень Одеського окружного адміністративного суду, що набрали законної сили до ухвалення 14.04.2021 року Великою Палатою Верховного Суду постанови у справі  № 826/9606/17 (щодо недопустимості суміщення адвокатської діяльності (складання кваліфікаційних іспитів, проходження стажування, приведення до присяги)  з діяльністю в органах прокуратури.

Цього дня до Присяги адвоката України Радою адвокатів Одеської області було приведено 32 особи.

Членами Ради було ухвалено і низку рішень в рамках продовження активної роботи щодо захисту соціальних прав адвокатів регіону і виконання наказів конференції адвокатів Одеської області.

Вчергове предметом обговорення на засіданні Ради стало і питання звільнення окремих адвокатів від сплати щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.

В цьому зв’язку вкотре нагадуємо адвокатам регіону, що подання заяв про звільнення/зменшення/відтермінування сплати  щорічного внеску адвоката на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування здійснюється виключно до 31 січня року, за який такий внесок має бути сплачено.

З огляду на вищенаведене, Рада закликає адвокатів регіону неухильно дотримуватися  порядку та строків сплати внеску, визначених Законом України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” та рішеннями Ради адвокатів України.

Розглядалася скарга адвоката на інших адвокатів. Незважаючи на активні дії членів Ради, направлені на примирення адвокатів, скаргу направлено на розгляд до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Одеської області.

Вже традиційним став розгляд питання  про вкрай незадовільний стан сплати щорічних внесків на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування та направлення матеріалів до КДКА Одеської області для вирішення питання про дисциплінарну відповідальність  осіб, які не виконали обов’язку зі сплати щорічного внеску адвоката на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.

За наслідками розгляду цього питання було ухвалено рішення про ініціювання притягнення до дисциплінарної відповідальності 93 адвокатів, що мають заборгованість за 2 і більше років.

Радою було розглянуто  та одноголосно підтримано проєкт Стратегії розвитку Національної асоціації адвокатів України до 2025 року, розробленої НААУ.

На  засіданні Ради було розглянуто та взято до відома лист голови Приморського районного суду міста Одеси  С.М. Кічмаренка з проханням вжити заходів реагування щодо адвокатів, з вини яких  у квітні 2021 року суддями кримінальної спеціалізації було відкладено 1473 засідання (зокрема, 88 – через неявку адвокатів,  136 – за клопотаннями адвокатів).

Радою також було розглянуто питання щодо відзначення грамотою Ради роботи окремих адвокатів регіону з нагоди “Дня Конституції України”.

Доводимо до відома адвокатів, що РАОО розпочато підготовку до планової перевірки її фінансово-господарської діяльності за період з 01.07.2018 по 31.03.2021 року Вищою ревізійною комісією адвокатури.

З усіх розглянутих під час засідання питань ухвалені відповідні рішення, укладені в протокол.

Секретар Ради адвокатів Одеської області – адвокатка К.Ю. Кармазіна.