На адресу голови Ради адвокатів Одеської області надійшов лист від голови Приморського районного суду міста Одеси С.М. Кічмаренко  щодо застосування практики використання альтернативного способу доставки судової коресподненції  з відповідними зразками заяв на отримання судових повісток

Приморським районним судом міста Одеси пропонується підтримати у наступному році широке застосування практики використання альтернативного способу доставки судової кореспонденції, яка підтверджується процесуальними кодексами та практикою вищестоячих судів і потребує згоди учасників справи під час подання документів до суду подавати також заяву про отримання копій судових рішень на вказану електронну адресу.

Судова повістка, а у випадках, встановлених цим Кодексом, разом із копіями відповідних документів, надсилається на офіційну електронну адресу відповідного учасника справи, у випадку наявності в нього офіційної електронної адреси або із розпискою рекомендованим листом із повідомленням про вручення у випадку, якщо така адреса відсутня, або через кур’єрів з адресою, зазначеною стороною чи іншими учасниками справи.

Стороні чи її представникові за їхньою згодою можуть бути видані судові повістки для вручення безпосередньо в суді, а у разі відкладення розгляду справи про дату, час і місце наступного засідання може бути повідомлено під розписку (ч.6 ст. 128 ЦПК України).

Судові виклики і повідомлення здійснюються повістками про виклик і повістками-повідомленнями. За наявності в особи офіційної електронної адреси – шляхом надсилання повістки на офіційну електронну адресу (п.1. ч.3 ст. 124 КАС України).

Особа викликається до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду шляхом вручення повістки про виклик, надіслання її поштою, електронною поштою чи факсимільним зв’язком, здійснення виклику по телефону або телеграмою (ч.1 ст. 135 КПК України).

Заява Прим суд_1

Заява Прим суд 2