Щодо процедури пропуску адвокатів до будинків (приміщень) судів, органів та установ системи правосуддя

До Ради адвокатів Одеської області попередньо надходили повідомлення адвокатів про порушення професійних прав та гарантій адвокатської діяльності шляхом втручання, створення перешкод у здійсненні адвокатської діяльності працівниками Служби судової охорони під час здійснення процедури пропуску до будинків (приміщень) судів, органів та установ системи правосуддя.
 
У зв’язку із наявною проблематикою, неодноразово проводились спільні робочі зустрічі із представниками Територіального управління Служби судової охорони у Одеській  області.
Остання з них відбулась 01 жовтня 2021 року за безпосередньої участі голови Комітету захисту професійних прав адвокатів та реалізації гарантій адвокатської діяльності Вадима Семенова, членів відповідного Комітету та начальника ТУ ССО у Одеській  області Петра Талпи.
 
У продовження роботи для встановлення партнерських відносини адвокатури із Службою судової охорони задля реалізації Меморандуму про співробітництво від 30 листопада 2020 року, підписаного головою РАОО Йосипом Бронзом та начальником ТУ ССО у Одеській  області Петром Талпою, з метою закріплення результатів останньої робочої зустрічі, заступником голови РАОО Олександром Козловим попередньо було направлено лист із пропозиціями щодо попередження порушень професійних прав та забезпечення гарантій адвокатської діяльності під час здійснення процедури пропуску до будинків (приміщень) судів, органів та установ системи правосуддя.
 У відповідь, до РАОО надійшов лист начальника ТУ ССО у Одеській  області Петра Талпи, згідно змісту якого:
Огляд вмісту валіз, сумок, портфелів тощо адвоката, є неприйнятним, у випадку, якщо адвокат повідомляє про відсутність заборонених для пронесення речей, або добровільно повідомляє про їх наявність і залишає такі речі у спеціальних індивідуальних камерах схову.
Одночасно з зазначеним, акцентовано увагу на те, що, у випадку введення адвокатом співробітників Служби судової охорони в оману і заборонені речі були адвокатом пронесені до судової установи, Служба судової охорони в обов’язковому порядку звертається до органу адвокатського самоврядування задля належного реагування та притягнення адвоката до відповідальності, передбаченої Законом.
Окрім того, повідомлено, що керівництвом ТУ ССО у Одеській області за підсумками спільної зустрічі з представниками РАОО, проведено роз’яснювальну роботу та доведено до особового складу підрозділів, які несуть службу у судових установах прийняте рішення.
 ***
Повний текст листа начальника ТУ ССО у Одеській  області Петра Талпи доступний за посиланням:
https://drive.google.com/file/d/1s-DHLy-YO-Z5LWVq5KrT_g2BEOzhyl7L/view?usp=sharingр .