Відбулася чергова онлайн-зустріч стосовно обговорення результатів застосування Правил організації ефективного судочинства

12 листопада в рамках міжнародного проєкту «Суд, громадяни, суспільство, держава: співпраця заради змін» в режимі онлайн відбулась чергова зустріч, на якій учасники обговорювали результати застосування Правил організації ефективного судочинства.
****
В онлайн-зустрічі брали участь адвокати, прокурори, судді, а також міжнародні експерти.
Представниками адвокатури, зокрема Ради адвокатів Одеської області, виступили Олександр Козлов та Володимир Зубар.
Серед учасників були також голова Малиновського районного суду м. Одеси Леонід Лічман та його заступники Віталій Гранін, Олександр Іщенко, суді-спікери Ігор Бобуйок та Сергій Черевко, судді: Олександр Гарський, Максим Мурзенко, Наталія Кузьменко, Олена Сегеда, Володимир Гуревський, Юлія Тополева, Олег Крижановський, Олександр Леонов, Дмитро Роїк, Дмитро Громік.
Долучився до обговорення результативності Правил організації ефективного судочинства й народний депутат України, Голова Комітету Верховної Ради України з питань правової політики Андрій Євгенович Костін.
****
Із вітальним словом виступили експерти та координатори проєкту – Естер де Рой, Андрій Дришлюк, Тетяна Шевиріна, а також основні стейкхолдери проєкту – Андрій Костін, Леонід Лічман, Юрій Шарнін, Володимир Зубар, Олександр Козлов.
Голова суду Леонід Лічман, у своєму вітальному слові зазначив, що більшість суддів Малиновського районного суду м. Одеси добросовісно і старанно застосовують Правила організації ефективного судочинства, про що свідчать судові рішення наявні в Єдиному державному реєстрі судових рішень.
Адвокат Володимир Зубар наголосив, що існує необхідність встановлення балансу між діючим законодавством та Правилами, а також адаптації Правил в умовах застосування електронного суду.
 Представник адвокатури Одещини Олександр Козлов, зауважив, що основна цінність відповідного проекту – успішне встановлення комунікації між представниками адвокатури, прокуратури та суду задля підвищення ефективності правосуддя.
Учасники також переглянули короткометражний фільм «Застосування Правил організації  ефективного судочинства в цивільному процесі» та надалі обговорювали результати застосування Правил на основі презентаційних матеріалів.
****
Нагадуємо, що 28 лютого 2020 року Радою суддів України було прийнято рішення №14, яким запроваджено застосування Правил у вказаних трьох пілотних судах: Одеський апеляційний суд, Малиновський районний суд міста Одеси, Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області.
30 вересня 2020 року до Вищої ради правосуддя були направлені фінальні версії Правил та лист щодо прийняття їх до відома та врахування в діяльності.
Починаючи з 1 листопада 2020 року, Правила офіційно застосовуються у діяльності пілотних судів.
У липні 2021 року Вища рада правосуддя направила до Одеського апеляційного суду лист, у якому було повідомлено, що члени ВРП ознайомились з текстом Правил та повідомлені про їх застосування пілотними судами та представниками прокуратури і адвокатури в процесі здійснення судочинства.
****
Фінальні версії Правил: