Сьогодні в Одесі відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Реформування системи виконавчого провадження в Україні – наступні кроки»

У заході, організованому за ініціативи проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» у партнерстві з Міністерством юстиції України та Радою адвокатів Одеської області», взяли участь представники регіональних органів юстиції, адвокатури, експерти у галузі права, запрошені представники засобів масової інформації.
Головними спікерами засідання виступили координатор проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» Довидас Віткаускас та заступник Міністра юстиції України з питань виконавчої служби Сергій Шкляр.
Вітаючи учасників засідання, заступник голови Ради адвокатів Одеської області Андрій Костін акцентував увагу присутніх на тому, що учасники проекту ЄС завжди відгукуються на пропозиції Ради провести певну інформаційно-роз’яснювальну та навчальну роботу для адвокатів Одещини, що сприяє підвищенню кваліфікації фахівців, позитивно впливає на діяльність адвокатського самоврядування, а відтак сприяє невпинному рухові реформ в Україні.
Довидас Віткаускас зі свого боку подякував одеським адвокатам за ефективне співробітництво, наголосивши на тому, що від реалізації в Україні своїх проектів Європейський Союз чекає швидких результатів.
Сергій Шкляр представив учасникам заходу ключові цілі імплементації реформи системи виконавчого провадження, зокрема, посадовець детально розповів про механізми запровадження нової професії приватного виконавця.
Експерт проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» з питань реформи виконавчого провадження Катілін Попов проаналізував виклики у процесі створення інституту приватних виконавців.
Заявлена тема була активно обговорена учасниками засідання, викликавши тривалу предметну дискусію.
Довідково. 02 червня 2016 року Верховна Рада України схвалила в цілому проекти Законів «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» (№2506-а) та «Про виконавче провадження» (№2507-а), які запроваджують поступову приватизацію послуг із виконання судових рішень.
Реформа системи виконавчого провадження є складовою частиною процесу судової реформи в Україні, у рамках якої передбачається впровадження комбінованої системи виконання судових рішень шляхом модернізації служби державних виконавців та запровадження інституту приватних виконавців на прикладі найкращих європейських практик.
*Презентаційні матеріали засідання «круглого столу» на тему: «Реформування системи виконавчого провадження в Україні – наступні кроки» викладені на сайті для ознайомлення у розділі КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ ТА ІНТЕРНЕТ-ПОСИЛАННЯ.


7_1
1_1

2_1

3_1

4_1

5_1

6_1

8_1

9_1

10_1

11_1