У режимі онлайн зв’язку 15 квітня 2020 року проходило планове засідання Ради адвокатів Одеської області, яке провів голова Ради Йосип Львович Бронз

IMG_9473 засідання

Через  карантин для проведення планового засідання Радою було використано популярну платформу ZOOM.

У порядку денному засідання – перелік питань до розгляду, серед яких: інформація про діяльність Ради адвокатів Одеської області в умовах карантину; про  направлення на стажування і призначення керівників стажування; про затвердження рішень про видачу посвідчень помічника адвоката і включення даних щодо помічників адвокатів до ЄРАУ.

Також члени Ради розглянули заяви про надання матеріальної допомоги, про що вже розміщено відповідне оголошення.

Отож, з метою надання соціальної підтримки (допомоги) у ситуації карантину адвокатам, які перебувають у скрутному матеріальному становищі через такі поважні причини, як: необхідність купівлі ліків для підтримки життя та здоров’я/ здійснення догляду за непрацездатним членом сім’ї/ наявність інвалідності/ досягнення пенсійного віку/ перебування у відпустці по догляду за дитиною/ наявність на утриманні 2 або більше дітей тощо, було прийнято рішення про виділення коштів для надання адвокатам одноразової безповоротної неоподатковуваної матеріальної допомоги для подолання наслідків пандемії COVID-19 у розмірі 1000 (одна тисяча) гривень 00 коп.

На засіданні Ради було затверджено алгоритм видачі такої допомоги та визначено осіб, відповідальних за виконання цього рішення.

IMG_9493-2

Радою обговорювалося також питання необхідності термінового налагодження організації безоплатного підвищення кваліфікації адвокатами Одеського регіону в дистанційному режимі.

На порядку денному засідання знаходилося також питання про оптимізацію процесу та вартості виготовлення посвідчень адвокатам Одеського регіону.

За підсумками розгляду цього питання було  затверджено проєкт Положення про зразки бланків та технічних описів посвідчення адвоката України, службового посвідчення  адвоката України – члена органу адвокатського самоврядування Одеської області, члена Комітету, створеного при Раді адвокатів Одеської області, посвідчення адвоката іноземної держави, помічника адвоката України, яке буде затверджено остаточно після доопрацювання.

Очікується, що новий порядок виготовлення посвідчень для адвокатів Одеської області та їх помічників дозволить Раді адвокатів Одеської області втричі мінімізувати відповідні витрати.

У колі уваги членів Ради було також питання внесення змін до Положення про Комітет захисту професійних прав адвокатів та реалізації гарантій адвокатської діяльності Ради адвокатів Одеської області (в частині набуття членства у Комітеті). Після активного обговорення вирішили перенести розгляд цього питання на найближче засідання Ради.

Дискусії викликало обговорення алгоритму видачі в умовах карантину свідоцтв про право на заняття адвокатською діяльністю без проходження стажування особам, які успішно склали кваліфікаційний іспит та мають стаж роботи у якості помічника адвоката; затвердження звітів про проходження стажування та видачу свідоцтв про право на заняття адвокатською діяльністю особам, які пройшли стажування.

Розгляд цього питання відкладено на наступне засідання Ради адвокатів Одеської області, яке планується провести також в дистанційному режимі о 13.00 24 квітня 2020 року.

З усіх розглянутих питань ухвалені відповідні рішення, укладені в протокол.

К.Ю. Кармазіна,

секретар Ради адвокатів Одеської області,

адвокатка.

IMG_9513-3