В Одесі проходить II щорічний форум «Медіація і право»

14.15. У цей час у конференц-залі готелю «GAGARINN» (м. Одеса, вул. Гагарінське плато, 5Б) проходить II щорічний форум «Медіація і право», організований Українською академією медіації за участю Ради адвокатів Одеської області та за підтримки Німецького фонду міжнародного правового співробітництва IRZ.

Щорічний форум «Медіація і право» присвячений обговоренню питань у сфері альтернативного вирішення спорів за допомогою медіації з безпосереднім залученням фахівців у галузі права (суддів, адвокатів, нотаріусів, юристів та науковців), які прибули до Одеси з усіх областей України. Загалом участь у Форумі бере понад 120 учасників.

Метою Форуму є створення платформи для отримання та поглиблення знань про позасудове вирішення конфліктів за допомогою медіації (переговорів), про розвиток медіації в Україні і у європейських державах та її застосування на практиці (особливості роботи адвоката-медіатора, судова медіація: досудове врегулювання спору суддею або ініціювання\рекомендація суддею процедури медіації, медіація під час судового провадження, медіація у різних сферах правовідносин та інші питання ), а також для обміну досвідом між юристами, які практикують медіацію.

Учасників Форуму привітав заступник голови Ради адвокатів Одеської області Андрій Костін. Він, зокрема, сказав, що застосування медіації – вкрай необхідна процедура, оскільки сприяє  зниженню напруги в суспільстві, зменшенню конфліктів. Жодна судова система не витримає кількості спорів, які виникають, тоді як медіація сприяє примиренню сторін.

Доповідачами на Форумі виступають європейські та українські експерти у галузі права та медіації, як от: Едгар Ізерман, президент Вищого суду землі у м. Брауншвейг (у відставці), Нижня Саксонія, Німеччина; Ігор Бобуйок, суддя Малиновського районного суду м. Одеси; Елла Катаєва, суддя, заступник Голови Одеського окружного адміністративного суду; Норберт Вольф, Генеральний прокурор Генеральної прокуратури у м. Брауншвейг, землі Нижня Саксонія, Німеччина; Ярослав Зейкан, метр української адвокатури, адвокат, Старший партнер Адвокатського об’єднання “Зейкан, Попов, Голуб і партнери”; Роман Коваль, фасилітатор із міжнародним досвідом, медіатор Світового банку та Міжнародної фінансової корпорації (Compliance Advisor Ombudsman Office, IFC-MIGA), голова правління ГО «Інститут миру і порозуміння; Карін Гмайнер, президент Anwaltliche Vereinigung f?r Mediation und kooperatives Verhandeln (AVM) – Союз адвокатів-медіаторів, Австрія; Ганна Гаро, к.ю.н., адвокат – медіатор, Голова Комітету ААУ з сімейного права та майнових спорів, керівник ТОВ «Юридичне агентство Ганни Гаро»; Анна Ющак, адвокат, медіатор, Директор департаменту цивільного та сімейного права Української іноземної юридичної колегії, LL.M. Європейського університету Віадріна (Німеччина); Діана Проценко, к.ю.н., медіатор, юрист, президент Національної Асоціації медіаторів України) та Наталя Крестовська, доктор юридичних наук, професор.

Завершиться II щорічний форум «Медіація і право» засіданням «круглого столу».

Всі учасники заходу отримають сертифікати. Адвокати отримають сертифікати з підвищення кваліфікації.