В Одесі відбувся семінар із підвищення кваліфікації адвокатів

Сьогодні в концертно-виставковому центрі Одеського морського вокзалу (м. Одеса, вул. Приморська, 6) відбувся семінар із підвищення кваліфікації для адвокатів Одеської області за участі суддів Конституційного Суду України та Верховного Суду України.

Захід сьогодні зібрав майже 700 учасників.

Семінар – це проект Координатора проектів Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) «Підтримка дотримання принципу верховенства права та захисту прав людини в законодавчій та судовій практиці», який реалізується спільно з Радою адвокатів Одеської області.

Вітав учасників Йосип Бронз, адвокат, голова Ради адвокатів Одеської області, Заслужений юрист України. Спікерами виступили: Василь Гуменюк, к.ю.н., суддя Верховного Суду України, Заслужений юрист України; Олександр Водянников, LL.M., консультант Конституційної комісії, член Ради з питань судової реформи, національний радник з юридичних питань, керівник відділу верховенства права Координатора проектів ОБСЄ в Україні; Станіслав Шевчук, д.ю.н., суддя Конституційного Суду України, член-кореспондент Національної Академії правових наук України, суддя Європейського Суду з прав людини ad hoc; Віктор Кривенко, к.ю.н., суддя Конституційного Суду України, Заслужений юрист України,  Богдан Пошва, суддя Верховного Суду України, Заслужений юрист України, та Дмитро Кухнюк, к.ю.н., адвокат, доцент кафедри нотаріального та виконавчого процесу і адвокатури юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, керуючий партнер АО «Мельник, Кухнюк і Партнери».

Серед тем, які обговорювалися: реформа правосуддя та суміжних інститутів: пропоновані зміни до Конституції України; практика Європейського Суду з прав людини та національна судова практика: необхідність узгодження; роль і місце Конвенції про захист прав людини і основних свобод та практики Європейського Суду з прав людини при ухваленні рішень у цивільних справах в контексті конституційної реформи; окремі питання застосування практики ЄСПЛ у кримінальному провадженні: перехід від верховенства закону до верховенства права; застосування практики ЄСПЛ при здійсненні захисту та представництва в судах України.

За підсумками роботи семінару його учасники отримають сертифікати відповідного зразка.