В Одеському апеляційному господарському суді відбувся семінар на тему: «Актуальні проблеми корпоративного права України. Новели законодавства»

Організаторами заходу виступили Комітет АПУ з корпоративного права та фондового ринку, Центр комерційного права, Одеський апеляційний господарський суд та Комітет господарського права і процесу Ради адвокатів Одеської області.

Одеський апеляційний господарський суд вже традиційно став майданчиком для відкритого діалогу суддів, адвокатів, науковців та експертів у сфері господарського права та процесу.

Відкриваючи захід, голова Одеського апеляційного господарського суду Наталія Богацька відзначила, що дуже символічним є проведення заходу саме в Одесі, де корпоративне право брало свій початок, та вже більше 200 років, з моменту створення першого Одеського комерційного суду, не втрачає своєї актуальності.

Спікерами заходу виступили член Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький, головний експерт із правознавства Центру комерційного права Юрій Попов, суддя-спікер Одеського апеляційного господарського суду Марина Мишкіна, заступники голови Комітету АПУ з корпоративного права та фондового ринку Марія Орлик та Анна Зоря, а також голова Комітету господарського права та процесу Ради адвокатів Одеської області Олександр Байдерін.

Зокрема, Олександр Байдерін доповів про актуальні тенденції судової практики вирішення спорів щодо виключення учасників з ТОВ. Крім того, Олександр розкрив основні проблемні питання, які виникають при регулюванні відповідних правовідносин, опісля чого присутні обговорили шляхи можливого законодавчого врегулювання цих проблем в майбутньому законі про ТОВ.

Під час семінару були обговорені й інші новели корпоративного законодавства та висвітлені пропозиції щодо вдосконалення регулювання діяльності товариств з обмеженою відповідальністю.

Нагадаємо, що у травні 2016 року до Верховної Ради України був внесений законопроект №4666 про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю.

За результатом семінару учасники поділилися власним досвідом і міркуваннями про те, чого саме слід очікувати компаніям у зв’язку зі змінами до законодавства, а також висловили єдину думку про необхідність удосконалення законодавчої бази із відповідних питань.

2 1 1 (8) 1 (9) 3