Відбулося чергове засідання Ради адвокатів Одеської області, яке провела в.о. голови Ради Олена Олександрівна Джабурія

Засідання проходило із дотриманням належних протиепідемічних заходів, за участю членів Ради, які приєдналися до роботи через відеозв’язок.

Восьмеро адвокатів у режимі он лайн присягали на вірність адвокатурі і отримали схвальні рішення про видачу їм свідоцтв про право на заняття адвокатською діяльністю.

Було обговорено і схвалено рішення стосовно заміни керівника стажування стажисту С. згідно з поданою ним заявою.

Радою адвокатів Одеської області на підставі п.14  Порядку підвищення кваліфікації адвокатів України  (нова редакція), затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 03.07.2021 року, було схвалено рішення про звернення до Вищої школи адвокатури з проханням нарахувати залікові бали за підвищення кваліфікації адвокатів авторам «Вісника Одеської адвокатури» у 2021 році (із розрахунку 1 бал за 5000 знаків).

22 листопада на адресу Ради надійшов інформаційний лист Голови НААУ Л.П. Ізовітової щодо включення до порядку денного засідання Ради для обговорення та для надання публічної оцінки наміру провести у соціальних мережах “рейтинг” розважального плану серед адвокатів та юристів України під назвою  «Най-най-най головніший юридичний рейтинг», що отримало чимало негативних коментарів.

Адвокати Одещини висловилися за неприпустимість будь-яких висловлювань або публікацій адвокатів у соціальних мережах, інших формах спілкування у мережі Інтернет, які можуть дискредитувати адвокатуру, статус якої закріплено в Україні на конституційному рівні.

Публічні висловлювання адвокатів, йшлося у виступах членів Ради, повинні бути скеровані на збереження довіри суспільства до інституту адвокатури, підвищення репутації та авторитету адвокатури в цілому.

Світлана Аксентіївна Адабаш звернула увагу присутніх на нагальну потребу внести суттєві корективи в інформаційну політику РАОО, оскільки, на її переконання, неправильно використовувати назву – Рада адвокатів Одеської області – при створенні, зокрема, відкритих і закритих груп у соціальних мережах, оскільки це не погоджується із членами Ради.

Рішенням РАОО створено робочу групу, яка впродовж місяця відпрацює це питання. Очолити робочу групу доручили С.А. Адабаш.

Учасники засідання розглянули заяви адвокатів про надання матеріальної допомоги у зв’язку з непростими життєвими обставинами. Схвалили також відповідні рішення про звільнення від сплати 70% щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування із різних підстав (на підставі заяв адвокатів).

Було розглянуто низку інших питань порядку денного, рішення з яких укладені в протокол.